circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі стартувало реформування бібліотек

14.02.2019, 12:00

text
Поділитися:

На 500-800 місцевих жителів обов’язково має функціонувати публічна бібліотека за умови, що відстань між бібліотеками не перевищуватиме три кілометри. Такий новий соціальний норматив затверджено Урядом.

Передбачається, що ця норма дозволить зберегти публічні бібліотеки у селах і надавати в повному обсязі бібліотечні послуги як міському, так і сільському населенню в умовах децентралізації.

Як повідомили в Департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, в області спостерігається тенденція до ліквідації бібліотек у сільській місцевості. Приміром, за останній рік у регіоні мережа поменшала на 11 бібліотек – із 485 у 2017 році до 474 у 2018 році.

Так, у Бердянському районі Андріївська бібліотека для дітей, Софіївська, Успенівська сільські бібліотеки були ліквідовані, натомість шляхом приєднання з’явилась одна – Андріївська селищна бібліотека.

У Вільнянському районі Семененківська, Нововасилівська сільські бібліотеки Павлівської ОТГ були перетворені на бібліотечні гуртки. Їхні фонди передані Вільнянській центральній районній бібліотеці.

Старобогданівська сільська бібліотека Михайлівського району увійшла до складу Новобогданівської ОТГ. Василівська міська бібліотека приєдналася до Василівської районної бібліотеки для дітей.

За рік повністю ліквідовані: бібліотека села Вершина-2 у Більмацькому районі, Лозуватська, Мануйлівська, Новоолексіївська та Петрівська сільські бібліотеки.

Таким чином, ініціатива щодо розбудови мережі публічних бібліотек є більш ніж потрібною, якщо враховувати останні показники, прокоментували у Департаменті. У той же час фахівці відзначають, що система публічних бібліотек не враховує шкільні та вузівські бібліотечні заклади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: