circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі стартував тренінг із впровадження інклюзивної освіти

12.06.2018, 21:53

text
Поділитися:

Доступне навчання. У Запорізькій області стартував дводенний тренінг із впровадження інклюзивної освіти. В ньому беруть участь громадські діячі та батьки дітей, які мають проблеми зі здоров’ям. Захід проходить у Мелітополі на базі інклюзивного ресурсного центру. Ознайомитися із роботою самого закладу та привітати учасників тренінгу приїхала перша леді країни – Марина Порошенко.

У Мелітопольському інклюзивному ресурсному центрі навчаються 32 дитини. Це учні молодших класів та ті, хто тільки готується вступати до школи. У спеціально облаштованих кімнатах із малечею працюють психологи, логопеди та дефектологи. Заклад вже декілька місяців відвідує і Артемко. Займається зі спеціалістами двічі на тиждень по 30 хвилин.

Загалом у закладі працює 11 фахівців різних галузей. Перед тим, як приступити до роботи із дітьми, вони пройшли спеціальні тренінги та отримали відповідні сертифікати. За словами керівництва центру, завдяки заняттям із медиками та педагогами малеча легше адаптується у соціумі. А деяким діткам взагалі вдається позбутися проблем зі здоров’ям.

Про роботу із особливими учнями працівники Мелітопольскього центру розповіли під час тренінгу із впровадження інклюзивної освіти. Він триватиме протягом 2 днів. Участь у заході беруть громадські організації та батьківські колективи. Під час тренінгу гостям презентували так звану інклюзивну мапу. На ній можна у режимі онлайн переглянути наявність інклюзивних ресурсних центрів у населених пунктах та обрати необхідного фахівця для консультації.

На тренінг завітала і перша леді країни. Марина Порошенко зазначила: впровадження інклюзивної освіти — це невід’ємна частина освітньої реформи в Україні. На сьогоднішній день кількість дітей з особливими потребами, які відвідують звичайні школи, збільшилася у десятки разів.

Перша леді зазначила – аби реформа і надалі набирала обертів, держава має об’єднати зусилля із громадськістю та батьками. Це дасть змогу краще розуміти проблеми та потреби дітей

Загалом у 2018 році планується відкрити 28 інклюзивнох ресурсних центрів. Вони мають запрацювати вже восени цього року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: