circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі стартує кампанія із щеплення проти дифтерії

30.10.2019, 09:58

text
Поділитися:

На сьогодні в Україні ускладнилась епідситуація з дифтерії. Так, у Закарпатській області в середині жовтня зареєстровано 15 випадків серед студентів Ужгородського національного університету, які прибули з Індії. 24 жовтня зареєстровано випадок дифтерії у дев’ятирічної дитини в м. Київ.

Як повідомили у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, у нашій області в поточному році випадки дифтерії не реєструвались. У 2018 році було зареєстровано два випадки у дорослих, які не мали чергових щеплень проти цієї інфекції.

За словами фахівців, єдиним дієвим засобом профілактики є вакцинація проти дифтерії. На сьогодні в Запорізькій області стан охоплення щепленнями проти дифтерії недостатній. За 9 місяців поточного року діти до року вакциновані на 56,6% від плану (розрахунковий показник за 9 місяців становить 75%).

Діти інших вікових груп вакциновані в середньому на 39,2% – 88,4%, дорослі – на 74,3%. Найнижчі показники серед дітей старше 16 років – 39,2% та старше одного року – 47,9%.

Як запевнили в центрі, вакцини проти дифтерії є в наявності в кожному лікувально-профілактичному закладі, самі щеплення безкоштовні. Забезпеченість вакцинами становить понад 100% від річної потреби.

Слід зазначити, що у зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями в Україні Міністерство охорони здоров’я рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: