circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі стартує реалізація гендерного проекту ООН Жінки

10.09.2021, 08:26

text
Поділитися:

До облдержадміністрації завітала Голова офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова та її колеги, щоб представити керівництву області Фазу ІІ проєкту «Розбудова демократичного, мирного та ґендерно-рівноправного суспільства в Україні» і обговорити процес впровадження політики гендерної рівності та зобов’язань щодо Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека».

Починаючи з 2018 року, структура ООН Жінки в Україні надає у Запорізькій області підтримку регіональним та місцевим органам влади з включення гендерних питань у процеси децентралізації та управління, запобігання гендерно-зумовленому насильству та локалізації порядку денного Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки. Мир. Безпека”. У партнерстві з обласною державною адміністрацією, п’ятьма об’єднаними громадами та іншими зацікавленими сторонами, структура ООН Жінки реалізовувала проєкт «Побудова демократичного, мирного та ґендерно рівного суспільства в Україні».

Ми сьогодні зустрічаємося як давні партнери та друзі. Структура ООН Жінки вже не перший рік надає підтримку нашим громадам. Перший етап показав свої результати. У п’яти громадах напрацювали вагомий досвід роботи з колективами жінок і чоловіків, вразливими категоріями населення. І за результатами роботи ми побачили, що в пілотних громадах значно зріс рівень безпеки і згуртованості, а також з’явилося розуміння тих проблем, на які території не звертали раніше уваги. Досвід цих п’яти громад безцінний. А сьогодні географія проєкту значно розширилася і впевнена, що ми ще не одного разу зустрінемося та обговоримо спільні досягнення, нові здобутки наших громад у розбудові демократичного та ґендерно-рівноправного суспільства, – зауважила заступниця голови ОДА Зінаїда Бойко у розмові з гостями регіону.

У квітні 2021 р. Запорізька ОДА прийняла свій другий Регіональний план дій щодо впровадження Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 на період 2021 – 2025 рр. у консультації зі структурою ООН Жінки та місцевим громадянським суспільством, включаючи Коаліцію «Запоріжжя-1325». Протягом першого етапу проєкту, а також зважаючи на нові виклики, пов’язані із завершенням реформи децентралізації, ООН Жінки за підтримки Уряду Норвегії розпочала другу фазу проєкту «Побудова мирного, демократичного та ґендерно-рівноправного суспільства в Україні» в Запорізькій, Луганській та Донецькій областях.

Я приступила до виконання своїх обов’язків нещодавно і це мій перший візит до вашого регіону. Сподіваюсь, що ситуація з ковід незабаром покращиться, і ми зможемо частіше зустрічатися особисто, а не онлайн. Сьогодні ж хочу подякувати Вам за плідну співпрацю та постійну готовність працювати. Ми раді, що у Запорізькій області багато положень про гендерну рівність покладено в основу головних соціально-економічних планів. Ми також приїхали сюди обговорити як нинішню співпрацю, так і майбутні напрями партнерства. Сподіваюсь, що результатом плідної роботи стануть не тільки стратегічні документи, а й практичні результати. Зі свого боку ми завжди готові надати всю необхідну експертну та методичну допомогу, – зазначила Еріка Квапілова.

Учасники зустрічі обговорили різні напрями подальшої співпраці. Так, особливої уваги потребують сьогодні питання мінімізації негативного впливу пандемії, зокрема, обмежувальних заходів, які призводять до зменшення економічної потужності родин і зростання домашнього насилля. Крім того, окремо обговорювалися моменти проведення інформаційно-просвітницької роботи із подолання в суспільстві гендерних стереотипів, підвищення рівня безпеки в громадах, підтримки вразливих категорій жінок і чоловіків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: