circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі стихійних торгівців масово переводитимуть на ринки

18.01.2018, 10:50

text
Поділитися:

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля пройшло засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Основним питанням, яке розглянули учасники засідання, став стан виконання протокольного рішення стосовно вжиття заходів із ліквідації несанкціонованої торгівлі в м. Запоріжжя. Директор Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради Володимир Жуков доповів, що у 2017 році при районних адміністраціях міської ради були створені мобільні робочі групи, якими за 12 місяців 2017 року проведено 780 рейдових перевірок в місцях незаконної торгівлі, в ході яких складено 688 протоколів.

Крім того, районними судами м. Запоріжжя у 2017 році розглянуто 344 справи про адміністративні правопорушення (за ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення – штраф від 17 грн. до 119 грн.), з яких прийняті рішення: накладено стягнення – 139, закрито – 203, не розглянуто – 2.

За даними ГУНП в Запорізькій області протягом 2017 року та 15 діб 2018 працівниками Національної поліції в Запорізькій області було здійснено 657 рейдів щодо виявлення стихійних осередків, а також суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю без відповідних дозвільних та погоджувальних документів, під час яких до адміністративної відповідальності притягнуто 1764 особи.

Продовжуючи виступ, директор Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради Володимир Жуков зазначив, що проведена інвентаризація тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, розташованих на території м. Запоріжжя, за результатами якої: складено 294 акти про виявлення порушень вимог паспортів прив’язки тимчасових споруд; демонтовано 26 незаконно розміщених тимчасових споруд (самостійно суб’єктами господарювання).

Володимир Жуков наголосив, що у 2017 році середня заповнюваність торговельних місць на ринках міста склала 59,3%, тобто щодня на ринках є понад 10 тисяч вільних місць.

Нині виконавчим комітетом затверджена Комплексна схема розміщення тимчасових споруд, яка передбачає 2067 місць для здійснення підприємницької діяльності. У відповідність до чинних вимог приведено паспорти прив’язки по 1554 об’єктах.

Також, за словами посадовця, було визначено приміщення для зберігання продукції (товарів), вилученої під час рейдів (вул. Рекордна, 31а.) та підготовлено проект Примірного договору зберігання вилученої продукції.

В свою чергу Костянтин Бриль наголосив, що нині в обласному центрі варто масово провести рейди «Стоп незаконна торгівля».

– В 2018 році ми маємо перейти від «пошуків шляхів» до реального вирішення питання. Запоріжжя нічим не відрізняється від тих міст України, де проблему незаконної торгівлі успішно вирішено. Вважаю, що влада має допомогти Нацполіції і налагодити спільний шлях боротьби з так званою «стихійною торгівлею». Тим паче, що в Запоріжжі є комунальні ринки. А відповідно – і місця для зберігання конфіскованого товару до рішення суду. Це не стосуватиметься продукції, що швидко псується, такої як молоко чи м’ясо. Адже без належної документації її взагалі не можна пропонувати людям. Тож вона має підлягати знищенню. І нині ми маємо провести рейди «Стоп незаконна торгівля» масово в усіх районах міста. Думаю, що, побачивши злагодженість наших дій, підприємці досить скоро зрозуміють: на обладнаних ринках торгувати більш зручно та вигідно, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також члени обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва обговорили виконання протокольних рішень за результатами засідань обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва за 2017 рік та аналіз відвідування засідань та активність членів обласної кордради. І приділили увагу законопроектам, які погіршують стан малого та середнього підприємництва і потребують обговорення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: