circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі створять підрозділи пожежної охорони на місцях

08.05.2018, 10:57

text
Поділитися:

Процес децентралізації влади в Україні та створення об’єднаних територіальних громад сприяє розбудові ефективної системи цивільного захисту. На сьогодні в державі вже розпочався процес удосконалення системи цивільного захисту шляхом створення більш боєздатних підрозділів ДСНС з подальшим їх комплектуванням сучасними технічними засобами відповідно до європейських стандартів.

На сьогодні у Запорізькій області функціонують 47 професійних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та лише 14 діючих підрозділів місцевої пожежної охорони, у яких працюють 125 чоловік особового складу та наявні 16 одиниць техніки, що є недостатнім для такого техногенно-навантаженого регіону. Враховуючи природне та техногенне навантаження територій громад, кількість населення, стан доріг та інші фактори, для забезпечення захисту населення потрібно створити 94 підрозділи місцевої пожежної охорони.

У створених громадах наразі функції гасіння пожеж виконують підрозділи ДСНС, які розташовані на відповідних територіях, здебільшого це один підрозділ ДСНС у районному центрі.

З метою підвищення рівня пожежної безпеки на території об’єднаних територіальних громад та своєчасного реагування на пожежі, для надання допомоги у ліквідації наслідків органами місцевого самоврядування утворюється місцева пожежна охорона, основними завданнями якої є: забезпечення пожежної безпеки; запобігання виникненню пожеж та нещасних випадків під час пожеж; гасіння пожеж, рятування населення, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.

Підрозділи місцевої пожежної охорони повинні проводити: моніторинг пожеж, надзвичайних ситуацій та небезпечних подій, що виникали на відповідній території протягом останніх п’яти років, а також стан реагування на них і можливі ризики і загрози; аналіз пожеж, надзвичайних ситуацій та небезпечних подій за такими напрямками: пожежі; природні явища; дорожньо-транспортні пригоди; виробнича сфера, у тому числі з наявністю вибухових, хімічних і радіоактивних речовин; події на водних об’єктах та їх стан; аналіз визначення кількості необхідних пожежно-рятувальних підрозділів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: