circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі триває перший етап монетизації субсидій

20.02.2018, 13:00

text
Поділитися:

У Запорізькій області, починаючи з 2002 року, запроваджено монетизовані суми виплат на придбання твердого палива та скрапленого газу. За станом на 01.01.2018 готівкові кошти отримали 9900 пільговиків на суму 14,9 млн. грн.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, у 2017 році не використані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт. год. електричної енергії, перераховані на особові рахунки одержувачів субсидії. Тобто, проведена монетизація суми субсидії 51,5 тис. домогосподарств на загальну суму 30,9 млн. грн.

З 1 січня 2018 року запроваджується перший етап монетизації на рівні надавачів послуг. Метою цих змін є перехід на прозорі та своєчасні розрахунки «живими» коштами між державою та виконавцями послуг.

Територіальні органи соціального захисту населення, як головні розпорядники коштів місцевих бюджетів, щомісяця готують інформацію про нараховані суми та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами – надавачами відповідних послуг і надсилають їх фінансовим органам райдержадміністрацій, виконкомів міських рад, об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Підприємства – надавачі послуг з постачання електроенергії, транспортування, розподілу та постачання природного газу, послуг з тепло-, водопостачання і водовідведення, послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, доставки громадянам повідомлень про призначення субсидії готують реєстри обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг, що підлягають перерахуванню, відповідно до фактичних обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг, але не вище обсягів нарахованих сум пільг і субсидій, і надсилають їх протягом місяця фінансовим органам. У подальшому ці суми перераховуються підприємствам-надавачам послуг.

Робота щодо реалізації цього заходу триває.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: