circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі триває висадка лісів

11.06.2019, 12:33

text
Поділитися:

За перше півріччя 2019 року лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, відтворили ліси на площі 35 852 гектари.

За інформацією Державного агентства лісових ресурсів України, у Запорізькій області за І півріччя відтворено 353 га, з них на 352 га посаджено нові ліси.

Відтворення лісів складається з трьох компонентів:

садіння та висівання лісу;
сприяння природному поновленню лісів;
створення нових лісів.
Відповідно до законодавства, відводиться один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприяння його природному поновленню. Основне правило: скільки було зрубано – стільки має бути посаджено.

Варто звернути увагу на те, що з 2017 року відбувається значне зменшення площі зрубів від суцільних рубок під час заготівлі деревини. Таке зменшення обумовлено санітарними правилами в лісах України, якими і передбачено обмеження застосування суцільних санітарних рубок.

За словами фахівців, найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени.

У Запорізькій області в 2019 році в рамках Програми розвитку лісового фонду Запорізької області на період до 2022 року з екологічного фонду обласного бюджету лісогосподарським підприємствам виділено 3 млн грн. З них на створення захисних лісових насаджень – 1 млн 132,1 тис. грн, на доповнення лісових культур 2018 року створення – 256,8 тис. грн, на догляд за лісовими культурами – 1 млн 75,8 тис. грн та на придбання посадкового матеріалу – 535,3 тис. грн.

Цього року заплановано створення лісових культур на площі 360 га, в тому числі по районах: Бердянському – 66 га, Приморському – 29 га, Токмацькому – 23, Кам’янсько-Дніпровському – 122 га, Більмацькому – 22 га, Гуляйпільському – 15 га, Михайлівському – 18 га, Оріхівському – 20 га, Пологівському – 45 га. Доповнення лісових культур 2018 року створення планується провести на площі 135 га, а проведення доглядів за ними – на площі 1590 га.

Крім цього, на виконання заходів програми лісогосподарським підприємствам області ще виділено кошти на проведення попереджувальних та профілактичних заходів з охорони лісів від пожеж у сумі 1 млн 700 тис. грн. З них: на влаштування мінералізованих смуг – 649,8 тис. грн та проведення доглядів – 1 млн 50,2 тис. грн. Таким чином, буде створено 1500 км нових мінералізованих смуг та проведено доглядів за ними на 8200 км.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: