circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі триває реалізація програми «Сільське подвір’я»

12.04.2021, 09:07

text
Поділитися:

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Брутмана відбулося засідання координаційної ради з питань підтримки індивідуального будівництва на селі.

Учасники зібрання заслухали доповідь керівника КУ “Обласний Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі” Анатолія Казанцева щодо підсумків роботи установи у минулому році та планів на 2021 рік. Також затверджено кошторис витрат Фонду на 2021 рік.

Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі виконує завдання програми “Сільське подвір’я” шляхом надання довгострокових кредитів сільським мешканцям для будівництва нового житла, реконструкцію будинків, спорудження інженерних мереж, придбання житла, розвитку фермерського та підсобного господарства. За користування кредитом встановлено плату в розмірі 3 відсотки річних.

Як зазначив Едуард Брутман, велика соціальна значимість програми “Сільське подвір’я” полягає в тому, що вона одна з небагатьох, а можливо й єдина, надає реальну допомогу конкретному сільському мешканцю в покращенні його житлових та побутових умов, дає змогу розвивати власне господарство, допомагає закріпити молоді кадри на селі, сприяє розвитку приватного підприємництва.

За роки дії Програми “Сільське подвір’я” укладено 11 122 кредитні договори на загальну суму понад 160 мільйонів. Так, минулоріч у Запорізькій області до Фонду звернулося 450 мешканців села для отримання кредиту. 171 мешканець надав дані для розрахунку платоспроможності, з яких 127 заяв відповідали всім умовам.

За підтримки Фонду у минулому році реконструйовано 43 житлових будинки, придбано 15 домівок, 3 родини отримали кошти для розвитку особистого селянського господарства – придбання сільхозтехніки та молодняку худоби. Загалом протягом 1998 – 2020 років за сприяння Фонду у нашому регіоні реконструйовано (добудовано) 1322 домівки, придбано 794 будинки, 248 сімей отримали підтримку для розвитку особистого селянського господарства.

На 2021 рік у планах Фонду продовжити свою роботу та впроваджувати програму “Сільське подвір’я” на території новостворених громад. Станом на 1 квітня до установи надійшло вже 130 звернень від сільських жителів, із них 45 анкет відповідають усім вимогам Програми.

Враховуючи перспективне завдання по будівництву згідно з Програмою, вартісні показники будівництва, реконструкції сільських житлових будинків, потреба у коштах на її реалізацію у 2021 році складає 23,6 млн грн. Фондом підготовлені і надані в установленому порядку пропозиції щодо потреби у коштах на реалізацію Програми. Також передбачається залучити кошти сільських, селищних та районних рад.

Контактна інформація: КУ «Обласний Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» ЗОР телефон: (061) 764-66-18, (050) 983-59-75 або за адресою: м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 13.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: