circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі триває висадка лісів

07.07.2020, 08:32

text
Поділитися:

У 2018 році була прийнята Програма розвитку лісового фонду Запорізької області до 2022 року. Її метою є збалансований розвиток лісового господарства в області, спрямований на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів та забезпечення охорони та захисту лісових насаджень від пожеж.

В умовах нинішнього економічного стану країни населення не може придбати енергоресурси в необхідній кількості, і це штовхає громадян на скоєння незаконних рубок як у лісових масивах, так і в полезахисних лісових смугах, особливо в степових районах.

Ліси Запорізької області виконують виключно агролісомеліоративні функції та віднесені до категорії захисних, в зв’язку з чим створення нових лісів завжди було пріоритетним напрямком розвитку лісового господарства області.

Для реалізації Програми у 2018-2019 роках лісогосподарськими підприємствами області було створено майже 1000 гектар нових захисних лісових насаджень. У 2020 році планується створення лісових насаджень на площі 443 гектари. Вже висаджено понад 100 гектарів лісу.

Також, особлива увага приділяється і профілактичним та попереджувальним заходам з охорони лісів від пожеж. За час дії Програми лісогосподарськими підприємствами області, в небезпечний період постійно проводяться попереджувальні та профілактичні заходи з охорони лісів від пожеж і капітального ремонту техніки. Так, з початку 2020 року створено 677 км нових протипожежних мінералізованих смуг та проведено доглядів за протипожежними смугами протяжністю 5224 км.

Шляхом проведених протипожежних профілактичних та попереджувальних заходів у лісових масивах, які знаходяться в користуванні лісогосподарських підприємств області, вдалося значно зменшити кількість лісових пожеж та уникнути розповсюдження пожеж на велику територію.

Подальше виконання Програми розвитку лісового фонду Запорізької області дасть змогу створити умови для досягнення оптимальних показників рівня лісистості області, поліпшити стан лісів, посилити їх екологічні функції, зменшити загрозу деградації земель.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: