circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі тривають семінари для майбутніх прийомних батьків

07.02.2020, 12:51

text
Поділитися:

Фахівці із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та об’єднаних територіальних громад Запорізької області працюють над розвитком сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Кандидати в прийомні батьки та батьки вихователі, опікуни ретельно відбираються на місцях та направляються на навчання до Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для формування усвідомленого вибору щодо взяття дітей в сім’ю та підготовки їх до батьківства.

Станом на початок лютого 2020 року в Запорізькій області функціонує 188 прийомних сімей, у яких проживаються 392 дитини та 47 дитячих будинків сімейного типу (319 дітей).

За повідомленням Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у поточному році 141 особа, з числа прийомних батьків/батьків-вихователів потребують підвищення виховного потенціалу. На допомогу батькам та підвищення їх виховних можливостей спрямовані дії фахівців центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що організують та проводять відповідні заходи.

На цьому тижні відбувся перший з семи запланованих в 2020 році семінар-тренінг для 14 прийомних батьків/батьків-вихователів з міста Мелітополя, Гуляйпільського, Василівського, Мелітопольського, Приморського та Токмацького районів, а також Великобілозерської, Розівської та Михайлівської об’єднаних територіальних громад області.

Семінар-тренінг в першу чергу орієнтований на потреби та запити прийомних батьків та ґрунтується на індивідуальному підході до змісту навчання, можливості використанні власного досвіду учасниками семінару, розгляді актуальних питань тощо. В спільній роботі учасники можуть знайти оптимальні шляхи, методи та прийоми подолання існуючих проблем та налагодження конструктивної, дружньої взаємодії усіх членів сім’ї.

Для того, щоб допомога у вирішенні проблемних питань кожної прийомної сім’ї була більш адресною, до заходу залучаються фахівці державних і громадських установ та організацій відповідно до запитів та потреб самих прийомних батьків/батьків-вихователів. Цього разу було залучено спеціалістів Департаменту соціального захисту населення, Служби у справах дітей облдержадміністрації, Запорізького обласного центру зайнятості, благодійного фонду «Карітас», Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні, Клініки дружньої до молоді.

В ході навчання розглядалися наступні теми: вплив темпераменту на формування характеру та поведінки дитини; мотиваційна сфера особистості; профілактика асоціальної поведінки; роль сімейного оточення в розвитку та соціалізації дитини; формування сімейних традицій, цінностей; профілактика асоціальної поведінки та інші актуальні питання, які виникають у батьків, які прийняли відповідальне рішення виховувати прийомну дитину.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: