circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі в порятунку людей та ліквідації аварій задіють гелікоптери

12.01.2018, 10:17

text
Поділитися:

Вирішення проблемних питань використання вертолітної техніки при виконанні аварійно-рятувальних робіт обговорили учасники наради, яка відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віктора Скоблікова. У заході взяли участь директор Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимир Шлея та директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Андрій Антонов, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Під час сімнадцятої сесії Запорізької обласної ради сьомого скликання депутатами було прийнято рішення щодо внесення змін до рішення «Про затвердження Програми забезпечення потреб населення Запорізької області за рахунок використання вертолітної техніки на 2017-2021 роки».

Головним розпорядником коштів було визначено Департамент з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації. Разом з тим, для проведення процедури тендерної закупівлі послуг із чергування та проведення аварійно-пошукових та аварійно-рятувальних робіт та її реалізації не вирішено низку проблемних питань. Зокрема, не розроблено та не затверджено у Міністерстві юстиції України відповідний регуляторний акт щодо використання вертолітної техніки; не визначена специфікація вертольота; не визначено випадки надзвичайних ситуацій, у разі яких буде задіяна вертолітна техніка; не розроблена схема взаємодії; не проведено визначення, підготовка, екіпірування аварійно-рятувальної групи від ГУ ДСНС України у Запорізькій області; не розроблено документи звітності щодо чергування, проведення аварійно-рятувальних вильотів, тренувань, відповідно до яких буде проводитись розрахунок з переможцем тендеру.

За результатами обговорення цих питань надано доручення Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації спільно з Департаментом з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації та Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області розробити проект порядку використання вертолітної техніки. Департамент з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації має розробити та підготувати документи процедури тендерної закупівлі послуг вертолітної техніки для проведення аварійно-пошукових та аварійно-рятувальних робіт та документи звітності щодо чергування, проведення аварійно-рятувальних вильотів, тренувань, відповідно до яких буде здійснюватися розрахунок з переможцем тендеру.

Головному управлінню ДСНС України у Запорізькій області рекомендовано підготувати вичерпний перелік випадків надзвичайних ситуацій згідно з «Класифікатором надзвичайних ситуацій», у разі яких буде задіяна вертолітна техніка; розробити та затвердити схеми взаємодії, починаючи від отримання повідомлення про надзвичайну ситуацію і до команди на виліт та проведення рятувальної операції, а також надати розрахунки щодо використання вертольота МІ – 2.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: