circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі в рамках проекту «Здорова Україна» побудують 175 спортмайданчиків

02.06.2021, 09:12

text
Поділитися:

Про це повідомив Олександр Старух на Дні громад під час розгляду питання оновлення інфраструктури фізичної культури та спорту у Запорізькій області.

Присутні на нараді обговорили реалізацію ініційованих Президентом України програм «Здорова Україна» та «Активні парки-локації здорової України». За словами голови облдержадміністрації, наш регіон увійшов в п’ятірку пілотних областей, де ці ініціативи впроваджуватимуться в першу чергу, а отриманий досвід пізніше масштабується на всю країну.

– Те, що ми потрапили в пілотний проект, це перевага, але це і додаткова відповідальність. З одного боку наші громади отримають більше шансів для залучення державних коштів на розвиток спортивної інфраструктури. Втрачати таку можливість недопустимо. Але мусимо впоратись, тому потрібно рухатися дуже швидко. Хто з громад буде працювати швидше, тим ми будемо допомагати, – зазначив Олександр Старух, звертаючись до керівників громад.

Також очільник області наголосив, що будівництво нових спортивних об’єктів є особливо актуальним для курортних територій. Держава готова підтримати громади, надати всі ресурси та виділити більшу частину коштів, але під лежачий камінь вода не тече.

Як повідомила керівниця Управлінням молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова, Проєкт «Здорова Україна» спрямований на розвиток спортивної інфраструктури, метою якого є будівництво спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням. Для реалізації програми у Запорізькій області будуть залучені кошти всіх рівнів: 80% – державного, 10% – обласного та 10% місцевих бюджетів. Тому територіальним громадам, які бажають побудувати майданчик, треба додатково передбачити у своїх кошторисах видатки на співфінансування будівництва.

За словами посадовиці, від територіальних громад області уже зібрані пропозиції та сформований перелік населених пунктів де є потреба у створенні майданчиків з тренажерним обладнанням. Загалом надійшло 315 пропозицій від 53 територіальних громад області. Однак відібрано буде лише 175 найбільш пріоритетних об’єктів.

Крім того у Запорізькій області з метою покращення спортивної інфраструктури реалізується й інший соціальний проект – «Активні парки – локації здорової України». Головна його мета – організація оздоровчої рухової активності громадян, створення умов для зниження показників захворюваності, поліпшення якості та тривалості активного життя населення.

З лютого розпочалась робота по визначенню в області місць розташування локацій, що будуть задіяні в реалізації проекту. У кожній територіальній громаді уже визначено такі місця з урахуванням доступності, наявності відповідного обладнання та можливого дооблаштування. На даний момент в області визначено 70 локацій на території 49 громад, включаючи міські, де таких “активних парків” буде декілька.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: