circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі в рамках співпраці з ЄС будують житло для переселенців та оновлюють медичні заклади

15.06.2021, 12:00

text
Поділитися:

До нашого регіону завітали представники Європейського Союзу, Європейського Інвестиційного Банку, Програми ООН із відновлення та розбудови миру та Міністерства розвитку громад та територій України. У Запорізькій облдержадміністрації їх зустрічав Олександр Старух зі своїми заступниками, а також керівництво обласної ради.

Делегація перебуватиме в області декілька днів, протягом яких огляне стан реалізації інфраструктурних проєктів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

Олександр Старух від імені всіх мешканців Запорізької області подякував гостям за візит та за інтерес до розвитку України. Він наголосив, що подолання наслідків військового конфлікту у східній частині України та забезпечення гідних умов життя – це першочергове завдання влади регіону. Особливо це стосується забезпечення гідних умов життя для вимушених переселенців, яких у нашій області їх проживає понад 50 тисяч.

Завдяки підтримці Європейського співтовариства нам вдалось забезпечити для внутрішньо переміщених осіб належні умови перебування, забезпечити їх житлом, послугами освіти, охорони здоров’я та соціального захисту. Крім того кошти спрямовувались на відбудову соціальної інфраструктури громад. Багато спільних проєктів вже успішно реалізовані і ще більше заплановано, – зазначив Олександр Старух під час зустрічі з представниками ЄС і ООН.

В свою чергу заступник голови Представництва ЄС в Україні пан Ремі Дюфло зауважив, що Україна є стратегічним партнером Європейського Союзу, який планує продовжувати реалізацію низки програм задля підтримки розвитку нашої країни.

Якщо ми бажаємо побачити Україну сильною і демократичною державою, то окрім взаємодії з центральною владою потрібно приділяти значну увагу розбудові міцних територіальних громад. Тому ми будемо раді продовжувати співпрацю у цьому напрямку, – наголосив Ремі Дюфло.

Європейський посадовець також повідомив, що делегація протягом поїздки огляне стан реалізації в області інфраструктурних проєктів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Гості планують відвідати оновлений житловий будинок для лікарів з числа переселенців у Бердянську та відкриття дитячої спортивної школи у Мелітополі.

Усього в області за співпраці з Європейською спільнотою реалізується 30 проєктів. Більше половини об’єктів вже завершені. Своїми враженнями стосовно успіхів нашого регіону поділився керівник проєкту від Європейського інвестиційного банку Рой Дрейкотт.

Нещодавно ми вже відвідували Запорізький край і відкривали новий пологовий будинок в Мелітополі. Я був приємно вражений якістю виконаних робіт. Також два роки тому ми відкрили нову лікарню у Приморську. Переконаний, що ми продовжимо співпрацю і за новою угодою та я ще не раз відвідаю Запорізький регіон, – зазначив він.

Нагадаємо, що у грудні 2020 року було підписано нову угоду з Європейським інвестиційним банком та залучено на розвиток України 340 млн євро. Вже наприкінці літа регіони зможуть подавати нові проєкти на конкурсний відбір.

Кожна із реалізованих на сьогодні ініціатив реально вирішує локальні проблеми територій. Мешканці громад на власні очі бачать як змінюється наш регіон. Такі об’єкти – це яскравий приклад синергії європейської спільноти, центральної, обласної та місцевої влади у покращенні життя кожного українця. Тому впевнений, що наші громади активно долучаться до нового конкурсу, – наголосив Олександр Старух.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: