circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі вакцинували від сказу диких тварин

29.12.2018, 10:02

text
Поділитися:

У рамках масштабної кампанії з антирабічної пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин на території України у листопаді-грудні поточного року на території східних районів Запорізької області, де не проводилося розкладання вакцини авіаційним транспортом, була проведена кампанія з наземного розподілу вакцини пероральної для імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Для наземного розподілу була використана вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак», що була розкладена на понад 12 тис. кв. км території.

Перед початком кампанії спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області провели робочі наради за участю представників місцевої влади, мисливського і лісового господарства та інших установ, які безпосередньо беруть участь у проведенні імунізації. Спільно було визначено території, на якій планується розповсюдження принад, забезпечення техніки безпеки при роботі з вакциною та засобами індивідуального захисту, вибрано ділянки для проведення контролю за споживанням вакцини.

Контроль споживання вакцини проведено на четвертий, восьмий та 15-й день після розкладання. При цьому на четвертий день споживання вакцини складало 44%, на восьмий день – 81% та на 15 день після вакцинації – 99%.

У Головному управлінні впевнені, що регулярне проведення вакцинації забезпечить створення благополучного епізоотичного середовища серед диких тварин, які є основними розповсюджувачами небезпечного вірусу.

Нагадаємо, на початку листопада Держпродспоживслужба почала проведення масштабної антирабічної пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин на території України із застосуванням авіатранспорту, який є найбільш економічно вигідним з усіх систем розподілу. Повітряний розподіл вакцин охопив території Василівського, Веселівського, Великобілозерського, Вільнянського, Запорізького, Кам’янсько-Дніпровського, Мелітопольського, Михайлівського, Оріхівського, Приазовського, Токмацького та Якимівського районів. Відповідно до плану протиепізоотичних заходів у Запорізькій області на 2018 рік для проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин було використано 864 тисячі доз вакцини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: