circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі відбудеться «Собор болгар України»

04.02.2020, 09:13

text
Поділитися:

«Собор болгар України» – це головна соціально-культурна подія болгарської діаспори, метою якої є збереження і розвиток традицій, примноження історичних, культурних і освітніх досягнень болгарського етносу в Україні. Історія заходу корінням сягає в далеке минуле. Це народне свято з піснями, танцями, ярмарками, спортивними змаганнями тощо.

У вересні 1998 року Асоціація болгар України вперше провела масштабний захід в Одесі, на який з’їхалися болгари Бессарабії, Таврії, Криму, Києва, Тернополя, Миколаєва тощо.

Цього року «Собор болгар України» відбудеться у Запорізькій області.

Зустріч з ініціаторами свята відбулась сьогодні в облдержадміністрації. У ній взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Іван Федоров, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, народний депутат, президент Асоціації болгар України Антон Кіссе, Почесний консул Республіки Болгарія в Запорізькій, Донецькій та Луганській областях Сергій Желєв, народний депутат Сергій Мінько, заступниця голови облдержадміністрації Марина Кудерчук, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислава Мороко, представники громадських організацій та національно-культурних товариств Запорізької області.

Присутні обговорили питання створення робочої групи з організації проведення ІХ фестивалю «Собор болгар України», а також включення даного заходу до плану культурних заходів області.

Ініціатором проведення заходу виступила Асоціація болгар України, яка об’єднує понад 100 болгарських громадських організацій. У Запорізькій області болгари компактно мешкають у Приазовському, Бердянському, Приморському та Якимівському районах.

Фестиваль вперше буде організовано у м. Мелітополь. Він збере представників національно-культурних товариств болгар Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська та районів компактного проживання болгар: Приморського, Приазовського та Бердянського. В рамках заходу заплановано концертні виступи фольклорних колективів, ярмарок, різноманітні конкурси тощо.

− Це масштабний захід, який дуже важливий для Запорізької області, яка стала рідною для представників багатьох національностей, зокрема болгар. Буде видано розпорядження про створення робочої групи з підготовки до цього великого фестивалю. Ми винесемо питання фінансування заходу на сесію обласної ради. Впевнений, цей фестиваль продемонструє єдність діаспори та її національно-культурні прагнення, – підсумував Іван Федоров.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: