circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі відновлюватимуть зрошувальні мережі

15.06.2017, 13:34

text
Поділитися:

Відбулося засідання обласної робочої групи з питань координації дій постійно діючих районних оперативних груп з контролю за збереженням меліоративних систем і мереж водопостачання, яке провів заступник голови облдержадміністрації, голова обласної робочої групи Олександр Бабанін, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Незважаючи на діюче розпорядження «Про забезпечення збереження меліоративних систем і мереж водопостачання», яке ініціював голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, та надані неодноразово протокольні доручення головам районних державних адміністрацій, рекомендації прокуратурі Запорізької області і Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області, в районах триває незаконний демонтаж меліоративних систем і мереж водопостачання.

Зокрема, у 2016 році на міжгосподарській зрошувальній системі у Веселівському районі був зафіксований факт крадіжки 25 залізобетонних канальних плит вартістю 126 тис. грн.. та 1800 метрів погонних труб меліоративної системи. На місці було виявлено екскаватор, за допомогою якого здійснювався злочин.

Біля села Калинівка Веселівського району зловмисниками було розпочато роботи по розкраданню зрошувальної мережі, яка знаходиться на балансі Калинівської сільської ради. Підготовлено для незаконного демонтажу 1700 метрів сталевого трубопроводу.

Незважаючи на проведену інвентаризацію і визначення балансоутримувача, крадіжки внутрішньогосподарського зрошувального трубопроводу продовжуються і в Якимівському районі.

На території Горьківської сільської ради Якимівського району був розпочатий незаконний демонтаж внутрішньогосподарського зрошувального трубопроводу від насосної станції Каховської зрошувальної системи.

На території Охримівської сільської ради невідомі особи вирили труби зрошувальної системи загальною довжиною 900 метрів, які йшли від магістральної труби, та підготовлено до демонтажу 200 метрів трубопроводу. Орієнтовна втрата площ поливу становить 180 га.

Подібні випадки відбуваються в усіх районах області, де є зрошення.

– Існуючий стан зрошувальних систем потребує вжиття термінових заходів з модернізації та реконструкції. А це, у свою чергу, вимагає значних фінансових ресурсів. Щоб мати чіткий план дій з відновлення водопостачання на сільськогосподарських землях, вважаю, потрібно розробити обласну програму з відновлення та розвитку зрошення. У зв’язку з цим головам Василівської, Веселівської, Вільнянської, Мелітопольської, Михайлівської, Пологівської, Токмацької, Чернігівської та Якимівської райдержадміністрацій необхідно розглянути з товаровиробниками району перспективи збільшення площ меліоративних земель та їх фінансової участі у будівництві та ремонтно-відновлюваних роботах зрошувальних систем, – наголосив Олександр Бабанін

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: