circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі виникла загроза задухи риби

12.07.2019, 11:38

text
Поділитися:

У Запорізькому регіоні розпочинається найспекотніший період. За прогнозами синоптиків наприкінці липня та в серпні очікується підвищення температурних показників до 40-41°С, а це на 2 °С вище середньомісячної температури для цього періоду. Тому вірогідність виникнення явищ задухи риби у водоймах є високою.

Як повідомили у Запорізькому рибоохоронному патрулі, з метою моніторингу основних внутрішніх водних об’єктів – Каховського та Дніпровського водосховищ – фахівці обласного управління Держрибагентства здійснюють вимірювання вмісту розчиненого кисню у воді на контрольних ділянках водосховищ. На базі рибоприймальних пунктів організовано пости спостереження за гідрологічним режимом та станом водних біоресурсів у літній період.

За словами фахівців, при підвищенні температури води знижується концентрація розчиненого в ній кисню. У насиченій біогенами воді починають активно розмножуватися патогенні організми, особливо синьо-зелені водорості, що призводить до цвітіння води і виділення водоростями токсичних продуктів.

Крім природних факторів до загибелі риби можуть призвести і антропогенні фактори, зокрема, скидання промислових стоків, побутових відходів, добрив тощо.

При зниженні концентрації розчиненого у воді кисню в риби розвивається кисневе голодування – риба починає активніше рухатися та піднімається на поверхню.

Запорізький рибоохоронний патруль звертається до громадян з проханням повідомляти про факти задухи риби у водоймах Запорізької області за телефоном «гарячої лінії» (067)-622-04-66.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: