circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі влада та поліція занепокоєні нападами на фермерів

07.05.2019, 20:25

text
Поділитися:

У Запоріжжі відбулась нарада щодо випадків розбійних нападів на фермерів на території регіону. У заході взяли участь представники влади, ГУНП в Запорізькій області, прокуратури, СБУ та аграрії. Під час наради керівництво поліції наголосило на необхідності співпраці керівників фермерських господарств із правоохоронними органами задля недопущення та розкриття злочинів, інформує Відділ комунікації поліції Запорізької області.

7 травня під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля пройшла нарада щодо випадків розбійних нападів на фермерів на території Запорізької області. Під час заходу зустрілися аграрії, представники влади, поліції, прокуратури та СБУ.

Як розповів заступник начальника ГУНП Олександр Панченко, протягом першого кварталу поточного року на території Запорізької області скоєно 2 розбійні напади на керівників фермерських господарств. Один з них розкрито на стадії підготовки, підозрювані затримані.

Стосовно іншого розбійного нападу є певні напрацювання. Але розкриття злочину ускладнює, що на території села, де був вчинений злочин, є лише 2 камери відеоспостереження, розташовані на приватній пекарні та будинку потерпілого. У той час, як в аналогічних населених пунктах інших областей керівники фермерських господарств подбали про безпеку та встановили понад 20 камер відеоспостереження, записи з яких архівуються.

На території регіону протягом 2017 року скоєно 8 розбійних нападів, з яких розкрито 4. У 2018 році 5, з яких розкрито 2. Робота із розкриття ведеться, коло причетних осіб встановлюється.

Існують випадки вимагання грошових коштів представниками злочинних угруповань, але керівники фермерських господарств зазвичай до правоохоронців не звертаються, що призводить до того, що стосовно них вчиняються розбійні напади. Не сповіщення про такі факти є головною проблемою для подальшого реагування. У разі виявлення працівниками поліції фактів вимагання фермери відмовляються від заяв.

У ході розкриття кримінальних правопорушень є певні проблеми, які не можуть бути вирішені поліцією без допомоги голів фермерських господарств, адже працівники офіційно не працевлаштовані, документація та облік звільнених співробітників не ведеться.

Також у ході розслідування розбійних нападів слідчі встановлюють, що на господарствах працюють раніше засуджені особи та які перебувають у розшуку, безхатченки з різних регіонів України, інші категорії неблагонадійних осіб, які у подальшому виступають посібниками під час вчинення злочинів.

Наприкінці виступу Олександр Панченко зосередив увагу на тому, що необхідно ініціювати перед керівниками фермерських господарств посилення заходів безпеки, зокрема задля більш оперативного реагування встановлення камер відеоспостереження не тільки на території господарств, а й сіл. Використовувати для архівації «хмарні» сервіси, адже злочинці викрадають відеореєстратори з накопичувачами. Керівник поліції запропонував за основу взяти модель «Безпечного міста», яка діє у Запоріжжі.

Керівництво поліції Запорізької області наголошує на тому, що попередити злочини можна завдяки спільним зусиллям, при повному взаємопорозумінні та допомозі. Фермери також мають брати на себе відповідальність, дбати про свою безпеку та своєї власності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: