circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі з’являться патронатні родини

07.11.2018, 13:12

text
Поділитися:

В умовах реформування інтернатних закладів альтернативною формою допомоги дітям, які проживають в інтернатах та які не мають можливості бути влаштовані в сімейні форми виховання, є наставництво.

За словами фахівців, діти, які проживають і навчаються в закладах інтернатного типу, мають досвід лише колективного виховання, який негативно впливає на процес соціальної та психологічної адаптації дитини після виходу з інтернату. У зв’язку з цим у країні запроваджується інститут наставництва.

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність. Кожен, хто має бажання та можливість, може стати другом дитині, яка позбавлена батьківського піклування: відвідувати її, проводити з нею дозвілля, допомагати з навчанням тощо.

Така форма не передбачає встановлення правових відносин між наставником та дитиною, а здійснюється в інтересах дитини з метою підготовки до самостійного життя, соціалізації після завершення інтернатного закладу. Впровадження та розвиток цього напрямку є однією з пріоритетних функцій спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та фахівців із соціальної роботи об’єднаних територіальних громад. У Запорізькій області патронат над дитиною реалізується в режимі пілотного проекту.

У його рамках Запорізьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вперше організовано навчання з підготовки кандидатів у наставники. Під час тренінгу тренери центру працювали з першими в області шістьма кандидатами, яких ознайомили з особливостями розвитку дитини в умовах інтернатного закладу, основними засобами, техніками ефективного спілкування тощо.

На сьогодні в Україні створено 50 патронатних сімей, де виховується 143 дитини. Патронатні родини в Запорізькій області будуть створені вперше.

На сьогодні у Запорізькій області створено 199 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу. Цього року в області усиновлено 63 дитини. Загалом налічується 3 тис. 716 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 89% з них залучено до сімейних форм виховання. Наразі близько тисячі дітей мають право на усиновлення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: