circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі запрацює система відеоспостереження за діями поліцейських у відділках

11.09.2020, 09:16

text
Поділитися:

Система «Custody records» дозволить спостерігати перебіг подій під час спілкування поліцейського і затриманого. Вона є важливим інструментом захисту як самих громадян, так і правоохоронців від необґрунтованих звинувачень, повідомляє Відділ комунікації поліції Запорізької області.

З метою виконання Доручення Національної поліції України щодо впровадження автоматизованої системи обліку затриманих осіб у діяльності підрозділів поліції та виконання Плану заходів з масштабування пілотного проекту запровадження системи “Custody Records” на території Запорізької області, керівництвом ГУНП була проведена зустріч з очільником апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїдою Бойко та заступником голови обласної Ради Владиславом Марченком.

Заступник начальника ГУНП в Запорізькій області Павло Карабута розповів, що керівництвом Національної поліції вжиті додаткові заходи щодо контролю за доставленими громадянами до територіальних підрозділів поліції і втілення у роботу відеоспостерження “Custody Records”.

«Ця система добре працює в ізоляторах тимчасового тримання, скарги на утримання підозрюваних значно знизились. Відеоспостереження виключає неналежне, неконституційне ставлення до затриманих. Для впровадження цієї системи нам потрібна фінансова підтримка місцевої влади, тому ми запросили представників ОДА і обласної Ради на презентацію проекту», – зазначив Павло Іванович.

Під час презентації системи старший інспектор з особливих доручень Управління дотримання прав людини Національної поліції України Людмила Хоменко розповіла, що «Custody records» – це електронна підсистема для фіксації всіх дій під час комунікації поліції із громадянами. Система дозволяє всю інформацію автоматично зберігати в електронній базі даних, яка функціонує відповідно до Закону України «Про Національну поліцію». За необхідності, можна дистанційно контролювати весь період контакту з поліцейськими. Працівники, які будуть залучені до «Custody records» пройдуть необхідне навчання з найкращими тренерами правозахисниками за міжнародними стандартами дотримання прав і свобод людини.

«Відеосистема дозволяє бачити всю необхідну інформацію щодо затриманих осіб: особисті дані, причини доставлення до відділу поліції, проведення з ними відповідних дій, інформацію щодо переміщення та стану здоров’я», – зазначила Людмила Хоменко.

Підсумовуючи враження від презентації, Зінаїда Бойко зауважила: «На сьогоднішній день відкритість правоохоронних органів має надзвичайне важливе значення. Тому обласна адміністрація опрацює цю пропозицію і буде готувати доповнення до фінансування Програми підтримки правоохоронних органів та профілактиці правопорушень».

Заступник голови обласної Ради Владислав Марченко також підтримав пропозицію запорізької поліції і наголосив: «Це дуже класний кейс, який допоможе підняти рейтинг Національної поліції!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: