circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі завершили навчання кандидатів у прийомні батьки

29.12.2018, 09:29

text
Поділитися:

Для кандидатів у прийомні батьки відбулося останнє із запланованих на 2018 рік навчання, в якому взяли участь 18 осіб з міста Запоріжжя, Запорізького, Василівського, Вільнянського, Михайлівського, Пологівського, Приазовського районів та Водянської об’єднаної територіальної громади.

Метою таких навчань є підготовка кандидатів у прийомні батьки, опікуни, піклувальники до усвідомленого вибору щодо взяття дітей під опіку/піклування, в прийомну сім’ю, а також захист прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, створення інститутів сімейного влаштування дітей. Дорослі мають ефективно здійснювати функції з догляду, розвитку дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

За словами фахівців Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кожна дитина потребує можливості реалізувати свій потенціал, а також мати умови для розвитку максимально можливого рівня фізичного та психічного здоров’я, доступу до отримання якісної освіти, безпеки життя і захисту прав та інтересів. Для кожної дитини є важливим переживати позитивні емоції та відчувати, що її люблять та цінують. Сімейні форми виховання дають можливість задовольнити ці потреби дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і що є не менш важливим – забезпечують готовність дітей до самостійного життя в суспільстві. Під час навчання кандидатів у прийомні батьки формується усвідомлення щодо створення прийомної сім’ї чи взяття дитини під опіку/піклування, кандидатам надається теоретична підготовка щодо психологічних особливостей таких дітей, акцентується увага на навичках, якими мають володіти потенційні прийомні батьки, опікуни, піклувальники.

Загалом у поточному році пройшли навчання 100 осіб. Серед них: 66 кандидатів у опікуни, піклувальники та 34 кандидати – в прийомні батьки, батьки-вихователі (13 подружніх пар та п’ять окремих осіб кандидатів у прийомні батьки, одна подружня пара та один окремий кандидат в батьки-вихователі).

Як повідомили у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, за станом на 01.12.2018 р. в Запорізькій області функціонує 191 прийомна сім я, де виховуються 408 дітей, та 37 ДБСТ, у яких родинне тепло знайшла 241 дитина. На території Запорізької області також перебуває вісім прийомних сімей (16 дітей) та чотири дитячих будинки сімейного типу для вимушених переселенців (27 дітей), які проживають у містах Бердянськ та Запоріжжя, а також у Бердянському, Кам’янсько-Дніпровському та Токмацькому районах. Усі прийомні сім’ї та ДБСТ перебувають під обов’язковим соціальним супроводженням міських та районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: