circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі завершився фестиваль «Ми – українські»

04.09.2019, 08:58

text
Поділитися:

У Приморську завершився ХХІ Всеукраїнський фестиваль національних спільнот «Ми – українські – We are Ukrainian», який після шестирічної перерви відродився у новому форматі. Та його головна ідея залишилася незмінною – «За міжнаціональну злагоду та порозуміння».

Як повідомили у Департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, у фестивалі взяли участь понад 500 учасників, 35 художніх колективів національних меншин, які прибули із Запорізької, Донецької, Одеської та інших областей.

Відкриття фестивалю почалося з ходи з національними прапорами, презентацій творчих делегацій учасників, друкованих видань національно-культурних товариств, компакт-дисків, відео та аудіо записів творів мистецтва. Два дні у центрі Приморська звучали пісні та мелодії різних народів. Колективи також відвідали з концертами села Преслав, Борисівку та Новоолексіївку, де їх захоплено зустрічали селяни.

Керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко привітала учасників та гостей свята, відзначивши, що фестиваль відродився і тепер упевнено крокує в майбутнє. Про це свідчить те, що до Приморська приїжджає все більше колективів і відвідувачів. Фестиваль стає брендом та візитівкою району.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко високо оцінив виступи творчих колективів, які представили самобутність своєї національної культури, та вручив почесні грамоти Департаменту.

Ідея фестивалю мистецтв національних культур «Ми – українські» народилася в 1998 році і була підтримана національно-культурними товариствами області та керівництвом Приморського району. Вперше захід відбувся 27-29 травня 1999 року. Невдовзі фестиваль отримав обласний статус, а в 2000 році став всеукраїнським. У ньому брали участь представники Болгарії, Молдови, Білорусі. Загалом захід об’єднав понад 600 учасників та гостей з м. Києва, Харківської, Одеської, Львівської, Миколаївської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької областей, Автономної Республіки Крим, які презентували 18 національних спільнот України. Останній раз фестиваль проводився в 2012 році під девізом «За міжнаціональну злагоду та порозуміння! 150 років переселення болгар на землі Таврії». У вересні 2018 року, після шестирічної перерви, фестиваль відродився у новому форматі і став ХХ ювілейним всеукраїнським фестивалем «Ми – українські – We are Ukrainian».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: