circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі збільшать кількість поліцейських груп з протидії домашньому насильству

16.04.2021, 13:23

text
Поділитися:

15 квітня відбулась робоча зустріч т.в.о. начальника Управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області Євгена Шепеля з начальником відділу оздоровлення дітей, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА Ольгою Дроздовою, заступником голови Бердянської районної ради Віктором Дудукаловим та головою громадської організації «Жінка майбутнього» Наталією Копицею.

Як зазначила голова громадської організації «Жінка майбутнього» Наталія Копиця, випадки насильства щодо жінок та дівчат під час пандемії зросли, особливо під час суворого карантину. Тому важливою складовою забезпечення комплексного реагування на проблему гендерно зумовленого насильства є відкриття шелтеру – притулку для захисту осіб, що зазнали домашнього насильства. Тут вони зможуть не тільки сховатися від кривдника, а й отримати психологічну, соціальну та правову допомогу від кваліфікованих спеціалістів, відновити внутрішні ресурси та прийняти рішення про подальше життя.

Представник Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА Ольга Дроздова повідомила, що в Запорізькій області вже діють два притулки, які створені за допомогою місцевої влади та Фонду ООН у галузі народонаселення. Проте, вони не в змозі забезпечити необхідну кількість міст. Тому 14 квітня під керівництвом голови ЗОДА Олександра Старуха пройшла нарада з головами територіальних громад щодо створення притулків на території Запорізької області та спеціалізованих служб підтримки. На теперішній час територіальними громадами Бердянського району прийнято рішення щодо виділення на їх території приміщення для притулку для постраждалих від насильства та утримання цієї установи в подальшому. Ремонт та облаштування шелтеру буде здійснено в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Як додала Наталія Копиця, адреси притулків не розголошуються, щоб гарантувати безпеку осіб, що постраждали від насильства, і працівників закладу. Інформацію щодо притулку та послуг, що там надаються, можна отримати у соціальній службі, підрозділах, які працюють із постраждалими від насильства, а також у поліції.

Т.в.о. начальника УПД ГУНП в Запорізькій області Євген Шепель довів присутнім, що з вересня 2019 року на території міста Запоріжжя та Бердянська у цілодобовому режимі працюють мобільні групи реагування поліції на факти вчинення домашнього насильства. До їх складу входять спеціально підготовлені поліцейські, які володіють навиками надання всієї необхідної допомоги на місці: врегулювання сімейних конфліктів, застосування заходів впливу на кривдника, захист дитини, тощо.

Так, за результатами проведених перевірок, працівниками мобільних груп реагування поліції на факти вчинення домашнього насильства з вересня 2019 року по теперішній час близько 1480 «сімейних тиранів» притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення. За цей час з метою негайного припинення фактів домашнього насильства та недопущення його в майбутньому, працівниками поліції винесено понад 1720 термінових заборонних приписів.

Враховуючи їх позитивний досвід, керівництво ГУНП в Запорізькій області прийняло рішення про створення 6 травня 2021 року ще двох мобільних груп реагування поліції в місті Мелітополь та Енергодар з числа діючих дільничних офіцерів поліції, ювенальних поліцейських та працівників групи реагування патрульної поліції. Працівникам новостворених мобільних груп буде надана практична та методична допомога з боку працівників сектору протидії домашньому насильству Запорізького районного управління поліції.

Наприкінці зустрічі голова громадської організації «Жінка майбутнього» Наталія Копиця подякувала працівникам Головного управління Національної поліції Запорізької області за відданість справі, професіоналізм та активну участь у спільних заходах з громадськими об’єднаннями на партнерських засадах у розбудові безпечного середовища у суспільстві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: