circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі зменшуватимуть тарифи на тепло

12.03.2020, 09:04

text
Поділитися:

Стан реалізації заходів із зниження тарифів на теплопостачання для населення, розроблення нових схем теплопостачання в Запорізькій області та реалізацію обласної програми підвищення енергоефективності обговорили учасники засідання Ради розвитку громад і територій Запорізької області.

Як відзначив голова облдержадміністрації Віталій Туринок, сьогодні керівництвом країни значна увага приділяється механізмам зменшення значного навантаження на громадян у вигляді комунальних платежів. Проте на сьогодні як органами центральної влади, так і органами місцевого самоврядування не в повному обсязі використані всі можливості для зменшення тягаря комунальних платежів для населення. Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №1082, яка надала право теплопостачальним підприємствам країни, які використовують природний газ для виробництва тепла, зменшувати нарахування за спожите тепло у зв’язку із зміною ціни природного газу.

− Вперше за часів незалежної України керівництво країни надало міським радам механізм зменшення комунальних платежів для населення. Надано право теплопостачальним підприємствам зменшувати нарахування за спожите тепло у зв’язку зі зміною ціни природного газу. Оптова ціна природного газу для теплопостачальних підприємств у листопаді становила 5878, 8 грн з ПДВ за 1000 куб м та у лютому зменшилась до 4737,6 грн з ПДВ, − наголосив Віталій Туринок.

Як доповів директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко, підставою для зміни розміру нарахувань за послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води є умова, коли ціна природного газу, придбаного виконавцем у відповідному місяці опалювального сезону, є нижчою від ціни природного газу, що врахована у структурі тарифів на теплову енергію та відповідно тарифів на послуги з опалення та постачання гарячої води. Зменшення суми нарахувань плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів відбувається не до суми нарахувань за попередній місяць, а до плати за послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, яка була б визначена у відповідному місяці згідно з діючими тарифами.

Результати щомісячного моніторингу свідчать, що рішення про зменшення обсягу нарахувань за грудень 2019 року було прийнято у чотирьох містах області: Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, Вільнянськ. При цьому зазначене зменшення склало: 1% у м. Мелітополь; 20% у м. Бердянськ; 24,5% у м. Запоріжжя, 31% у м. Вільнянськ. Рішення про перерахунок у містах Токмак, Василівка та Дніпрорудне не приймалися у зв’язку із тим, що для теплопостачальних підприємств вказаних міст з початку опалювального сезону 2019/2020 року щомісяця проводиться коригування діючих тарифів на постачання теплової енергії у зв’язку із зміною ціни природного газу.

Ситуація із перерахунками за січень 2020 року виглядає інакше. Враховуючи вартість природного газу за січень, рішення про зменшення обсягу нарахувань було прийнято по трьом містам: Запоріжжя, Бердянськ, Вільнянськ. При цьому зазначене зменшення склало 7% у м. Вільнянськ, 10 % у м. Запоріжжя та 11 % у м. Бердянськ.Рішення про перерахунок за січень 2020 року у містах Мелітополь, Токмак, Василівка та Дніпрорудне не приймалися. У м. Мелітополь – у зв’язку із тим, що вартість природного газу, яка була врахована у діючому тарифі, дорівнює вартості природного газу у січні.

У містах Токмак, Василівка та Дніпрорудне – через те, що для теплопостачальних підприємств щомісяця проводять коригування діючих тарифів.

За оперативною інформацією зменшення обсягу нарахувань за лютий 2020 року відбуватиметься у двох містах області: Бердянськ та Вільнянськ. При цьому зазначене зменшення складе 15% у м. Бердянськ та 7,6% у м. Вільнянськ.

− Хочу повернутись до питання вартості житлово-комунальних послуг та заходів, які можуть призвести до їх значного зменшення. Одним з найбільш дієвих заходів є енергомодернізація житлового фонду регіону. Більша частина житлового фонду області збудована у 40-60 ті роки минулого сторіччя, а кількість будинків, які збудовані та введені в експлуатацію в період з 1970 року по цей час, складає всього 26,7 % від загальної кількості, а введені в експлуатацію після 2000 року – взагалі лише 0,3%. Тому збереження та утримання житлового фонду та енергозаощадження на сьогодні є одним з найважливіших та актуальних питань, − наголосив Віталій Литвиненко.

Один із інструментів енергомодернізації є Урядова програма «Теплі кредити», яка реалізуеється у Запорізькій області. Так, станом на 01.03.2020 в рамках стимулювання населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів на здійснення заходів з енергозбереження в області видано 10 834 кредити на загальну суму 333,676 млн грн.

Також на засіданні Ради розвитку виступив експерт у Запорізькій області з програми «Енергоефективність в Україні» Ігор Галочка, який розповів про умови та переваги програми «Енергодім».

Підбиваючи підсумки засідання, Віталій Туринок відзначив, що дуже важливо, аби населення відчувало зниження тарифів.

− Запоріжці мають відчувати результати цієї спільної роботи та бачити зниження тарифів. Цьому питанню буде надана особлива увага. Також до нового опалювального періоду в області необхідно приділити пильну увагу саме енергоефективності. Усім без виключення органам місцевого самоврядування необхідно вжити заходів із підвищення ефективності використання вільних залишків коштів місцевих бюджетів, зокрема з урахуванням необхідності забезпечення модернізації житлово-комунального господарства та реалізації енергоефективних проєктів на відповідній території, − відзначив Віталій Туринок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: