circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі знайшли місце можливого поховання графа Олександра Канкріна

10.06.2020, 19:56

text
Поділитися:

На території села Григорівка Запорізького району знайшли місце можливого поховання графа Олександра Канкріна, яке вважалося втраченим, а також залишки побудованої ним церкви. Канкріни – місцеві дворяни, які зробили чималий внесок у розвиток регіону. Зокрема, Олександр Канкрін звільняв селян від кріпацтва і був благодійником. Було відомо, що графа з дружиною поховали на території церкви Георгія Побідоносця. Нині археологи розкопали вхід до усипальниці і сподіваються знайти поховання у ньому.

Над склепом була каплиця. Її ще памʼятають старожили, але донині не збереглось ані фотографій, ані точних даних, як саме вона виглядала. В 1950-х роках її розібрали на цеглу, а вже у 1980-х зруйнували та засипали те, що залишалось на поверхні.

Відомо, що церква була збудована в 1871 році на кошти графа Олександра Канкріна. Під час розкопок, які тривають близько місяця, вдалося знайти вівтар та вхід до церкви. Поки що вся споруда проявилась лише на світлинах з карт Гугл 2005-го року. А ось де саме були поховання в склепі, поки невідомо, однак їх сподіваються знайти.

Археологи мають надію, що подальші дослідження дадуть можливість побачити повністю контур всієї церкви. Сам склеп зберігся добре. Тож за належної відбудови цього об’єкта церкву та поховання можна зробити справжньою історичною пам’яткою краю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: