circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі знищують незаконні знаряддя рибальства

28.02.2019, 13:43

text
Поділитися:

У результаті рибоохоронних заходів Запорізький рибоохоронний патруль продовжує вилучати у порушників заборонені знаряддя лову. Потім всі вони зберігаються на складі конфіскованого майна до рішення суду як доказова база до адміністративних матеріалів. Вилучаються також і передаються на склад заборонені знаряддя, власників яких встановити не вдалося.

Днями в присутності спільної комісії відбувся черговий етап знищення заборонених знарядь лову. Знищення відбувалося шляхом приведення сіток у непридатність (рубання, різання), а колючі знаряддя лову знищували методом зламу. За рішенням суду були знищені 218 сіток, 67 драків, 19 «павуків», по чотири раколовки і «косинки» та одна «стінка». Також були знищені 147 сіток, 187 раколовок, п’ять «павуків», однин екран і «доріжка». Ці заборонені знаряддя були вилучені з водойм за актами вилучення безхазяйного майна.

Запорізький рибоохоронний патруль нагадує, що відповідно до ч.4.ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) передбачено штраф у розмірі від 340 грн. до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Особливо злісні порушники, які завдали істотної шкоди рибному господарству України, можуть бути притягнуті до відповідальності, передбаченої ст.249 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає накладення штрафу у розмірі від 1700 грн. до 3400 грн. або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, караються штрафом від 3400 грн. до 6800 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

З початку заборони на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах державні інспектори Запорізького рибоохоронного патруля виявили 1024 порушення законодавства у сфері рибальства та торгівлі водними біоресурсами. За підсумками рибоохоронних рейдів у порушників затримано 8 тонн 857 кг незаконно добутих водних біоресурсів. За цей період на внутрішніх водоймах Запорізької області порушники нанесли рибній галузі збитків на суму 403 тис. 61грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: