circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На запорізьких водоймах взимку чергуватимуть рятувальники

28.11.2017, 12:38

text
Поділитися:

Питання організації роботи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах області та готовності до проведення рятувальних робіт на водних об’єктах у зимовий період 2017/18 років розглянуто під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За інформацією Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, за останні два роки на водних об’єктах регіону в зимовий період потонули 16 осіб (2016-2017 роки – 10 осіб, 2015-2016 роки – шість осіб), з них одна дитина. Майже всі загиблі потонули на внутрішніх водоймах – у річках, ставках, водосховищах.

Найчастіше нещасні випадки на водних об’єктах у зимовий період трапляються через порушення правил поводження на льоду під час любительської зимової рибалки. Найбільш небезпечними місцями, де в зимовий період стаються нещасні випадки з людьми, є Азовське море та Каховське водосховище. У зимовий період на Каховському водосховищі одночасно може перебувати кілька тисяч рибалок.

З метою попередження загибелі людей та проведення рятувальних робіт на водних об’єктах у зимовий період 2017-2018 років Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області підготовлено шість засобів подолання водних перешкод: катери на повітряній подушці МАРС–700, аварійно-рятувальні катери типу «річка-море» «UMS-600» та плаваючі транспортери на гусеничному ходу.

– Головне управління ДСНС України у Запорізькій області щороку проводить спільні навчання всіх підрозділів, рятувальних загонів з органами місцевої влади щодо організації проведення пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах. Складовою заходів щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах є проведення на постійній основі інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням. У результаті вжитих заходів на водних об’єктах в осінньо-зимовий період в області за два останні роки врятовано 186 осіб, з яких 55 дітей, – повідомив заступник начальника ГУ ДСНС України у Запорізькій області з реагування на надзвичайні ситуації Олександр Семененко.

З метою забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та запобігання загибелі людей на водних об’єктах Департаментом з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації спільно з Головним управлінням ДСНС України в Запорізькій області розроблено «План дій департаментів, управлінь обласної державної адміністрації, обласних управлінь та установ, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування щодо виконання розпорядження Президента України «Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах» та оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з водними об’єктами на 2018 рік».

– Попередження загибелі населення на водних об’єктах у зимовий період є пріоритетним завданням місцевих органів виконавчої вдали та органів місцевого самоврядування. Тож необхідно посилити роботу щодо недопущення нещасних випадків на льоду, особливо серед дітей шкільного віку та рибалок, провести роботу щодо створення рятувальних постів на місцях масового перебування людей на внутрішніх водоймах у зимовий період та забезпечити їх рятувальними засобами, – підкреслив, підбиваючи підсумки, Олександр Бабанін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: