circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На запорізьких водоймах з початку року врятували 52 відпочивальників

04.07.2018, 14:19

text
Поділитися:

4 липня у ході міжвідомчої прес-конференції присвяченої актуальним ризикам оздоровчого періоду, учасники обговорили статистику надзвичайних подій на воді та вжиті заходи для запобігання їх виникнення, повідомляє ГУ ДСНС.

«Завдяки оперативним діям підрозділів ДСНС, інших служб та населення з початку 2018 року вдалося врятувати життя 52 людям, з них 10-ом дітям. Протягом всього минулого року цей показник склав 368 врятованих, 119 дітей» – зазначив у ході міжвідомчої прес-конференції начальник управління організації заходів цивільного захисту Олексій Дунаєв.

Але окрім випадків щасливого порятунку, є й такі, під час яких водна стихія виявилася невблаганною. З початку поточного року на водних об’єктах області загинуло 16 чоловік. Протягом 2017 на воді загинуло 35 осіб, 4 з яких – діти. А це вдвічі менше аніж за аналогічний період 2016 року, коли на водоймах загинуло 76 людей , з них 6 дітей. Найбільше випадків загибелі спостерігається на річках області (14 осіб), Азовському морі (7 осіб). Проаналізувавши місця загибелі людей можна зробити висновок, що у більшості трагічні випадки виникають у місцях не облаштованих для купання.

Запобігання загибелі людей на водних об’єктах – один із пріоритетних напрямків роботи фахівців Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

Протягом травня-липня організовано та проводяться позапланові перевірки стану виконання приписів суб’єктами господарювання у власності або користуванні яких перебувають об’єкти відпочинку та оздоровлення громадян.

Станом на 3 липня обстежено приблизно 450 тис. квадратних метрів акваторії на території 261 оздоровчих закладів. На теперішній час з 304 оздоровчими закладами укладено угоди на постійне та обов’язкове обслуговування об’єктів на період масового відпочинку людей, 283 матросів-рятувальників пройшли навчання та отримали посвідчення.

Вжиті заходи дозволили зменшити кількість загиблих громадян на 45%.

Суміжно із нештатними подіями під час відпочинку поблизу водойм спостерігаються сонячні опіки та перегрівання. За інформацією опікового відділення 5-ї міської лікарні, серед 270 випадків госпіталізації людей, цього року за допомогою медиків у лікуванні сонячних опіків поки що не зверталась жодна людина. Минулоріч, був випадок, коли дитина отримала близько 40% опіків тіла саме від сонячного випромінювання. Комплекс заходів аби уберегти себе від такого виду травм включає в себе такі прості правила – засмагати лише до десятої ранку та після четвертої вдень, а дітей до трьох-чотирьох років взагалі не тримати на сонці, окрім часу, який не є загрозою для здоров’я. «Є показники, коли треба терміново викликати швидку або звертатися до лікаря. По-перше, це підвищення температури тіла, навіть якщо 37,5, це може було передвіс¬ником теплового удару. По-друге – нудота, втрата свідомості, висипання на шкірі» – зазначила завідувач опікового відділення 5-ї міської лікарні Олена Пономаренко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: