circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запорізькій АЕС запустили нову лінію електропередач

28.12.2020, 13:24

text
Поділитися:

Завершення будівництва повітряної лінії електропередачі 750 кВ Запорізька АЕС — підстанція «Каховська» є виконанням одного зі стратегічних завдань для забезпечення енергетичної безпеки України.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час урочистого відкриття об’єкту.

Глава Уряду зауважив, що введення в роботу повітряної лінії створює можливість для вивільнення замкнених потужностей атомної генерації. Це означає, що Запорізька атомна електростанція зможе постачати більше електроенергії, а це вкрай важливий крок у реалізації енергетичної стратегії України до 2035 року.

– Завершення будівництва лінії усунуло останні обмеження щодо максимальної потужності в роботі наших атомних електростанцій, а саме — для Запорізької АЕС, — наголосив Денис Шмигаль.

Також Прем’єр-міністр зазначив, що завершення будівництва повітряної лінії ЗАЕС —Каховська є одним із кроків для виконання глобального стратегічного завдання, яке полягає у нарощуванні можливостей для експорту української електроенергії до країн ЄС.

Зокрема, лінія є першим елементом майбутнього транзитного коридору в складі ліній 750 кВ Каховська — Приморська та 400 кВ — Ісакча, який дасть можливість значно розширити потужності для експорту української електроенергії в напрямку Румунії після синхронізації об’єднаної енергетичної системи України з ENTSO-E. Додатковий обсяг для експорту складатиме до 1 000 МВт, що дорівнює потужності одного великого енергоблоку атомної електростанції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: