circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Надзвичайники позапланово перевіряють запорізькі школи

14.02.2020, 21:30

text
Поділитися:

Нині надзвичайники позапланово перевіряють школи. Це пов’язано з грудневою трагедією в одеському коледжі, де через пожежу загинуло та постраждало багато людей. Після цього Президент доручив провести перевірки в усіх школах, вишах та лікарнях.

Рятувальники починають перевірку із Запорізької гімназії №11. Сюди прийшли, аби перевірити готовність навчального закладу до надзвичайних ситуацій. У школі гостей зустріли відмінним знанням теорії — викладачі продемонстрували навички користування вогнегасником.

Та все ж під час перевірки рятувальники виявили незначні порушення. Деякі з них керівництво школи ліквідувало у ході візиту надзвичайників. Грубіші помилки пообіцяли виправити найближчим часом.

Віталій Прасенко, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Запорізькій області, зазначає, що основні порушення довготривалого характеру — система сповіщення про пожежу, пожежна автоматика.

Директорка Запорізької гімназії №11 Світлана Непрядкіна обіцяє зроблені зауваження врахувати та під час літнього ремонту всі недоліки ліквідувати, бо найцінніше, що є на землі — це життя і здоров’я дітей. Все, що робиться в плані забезпечення протипожежного режиму, керівництво школи намагається зробити.

У навчально-виховному комплексі №42, що у Шевченківському районі, рятувальники також виявили ряд порушень. За словами надзвичайників, будівля закладу не обладнана системою протипожежного захисту, горище слід обробити вогнезахисною сумішшю, а шафи, де розміщуються кран-комплекти, не провітрюються. Разом з тим вказали і на заходи, які керівництво школи вже виконало.

Володимир Беспалько, головний інспектор ГУ ДСНС у Запорізькій області, констатує – були закуплені вогнегасники. Вони проходять щорічне технічне обслуговування, проводяться заходи по заміру опору ізоляції електропроводки та заземлюючих пристроїв, але шафи, де розташовуються кран-комплекти, не забезпечені отворами для провітрювання.

Директор ЗНВК №42 Олександр Могилін запевняє, що вже сьогодні він буде думати, де знайти кошти, й ті зауваження, які можна виправити сьогодні, будуть виправлені сьогодні. Будуть зроблені й отвори, й наліпки на дверях, що це евакуаційний вихід.

Не оминула позапланова перевірка і Запорізьку спеціалізовану школу з поглибленим вивченням іноземної мови №7. Тут, як і у значній кількості навчальних закладів області, рятувальники виявили деякі порушення.

Олександр Дудаль, провідний інспектор відділу запобігання НС ГУ ДСНС у Запорізькій області, говорить, що не було виявлено ніяких порушень, окрім основних, які допускаються у всіх навчальних закладах області та міста — це відсутність пожежної сигналізації в приміщенні. Це є, на жаль, проблемним питанням на теперішній час, тому що це обладнання є дорогим, і не всі можуть собі його дозволити, а так керівництву навчального закладу були видані приписи, які вони успішно виконали.

Заступниця директора з навчально-виховної роботи спецшколи №7 Світлана Косаренко запевняє, що за пожежною безпекою слідкують систематично, і ця робота проводиться із року в рік, і з дня в день. Постійні системні інструктажі, обов’язково інструктажі, які проводяться перед початком учнівських канікул, а також періодично проводяться тренувальні евакуації, щоб учні чітко розуміли, як вони повинні діяти в умовах надзвичайної ситуації.

Загалом рятувальники мають завітати з ревізією до 308 навчальних закладів по всій області. Наразі перевірки тривають.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: