circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Напередодні Всесвітнього дня донора запорізькі медики здали кров

12.06.2020, 17:12

text
Поділитися:

Поділитись найціннішим працівники закладів охорони здоровʼя прийшли до 5-ої міської лікарні. Перед початком процедури усі мають пройти обов’язкове обстеження у терапевта, дерматолога та визначити групу крові. Для цього лаборанти змішують кров потенційного донора зі спеціальними реактивами.

Після усіх маніпуляцій донора направляють до операційної. Саме там і здають кров. Головне для цього — мати вагу не менше 50-ти кілограмів, міцне здоров’я та бажання. Серед учасників акції сьогодні й Олена Петровська. Жінка каже, робить це, оскільки знає наскільки компоненти крові можуть стати у пригоді під час складної операції.

Підтримали акцію і представники влади. Свою кров для важкохворих здав і заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

Весь матеріал, що зберуть, потім розділять на компоненти: це плазма, еритроцити та тромбоцити. Кожен з цих елементів має свій термін зберігання, щонайменше від 35 днів до 6-ти місяців. Оскільки на базі лікарні функціонує 16 хірургічних відділень, заклад потребує постійного надходження свіжого матеріалу.

Лише за рік у лікарні здали кров близько 4-х тисяч запоріжців. Зараз у банку відділення трансфузіології зберігається 30 літрів еритроцитів та понад 600 літрів плазми. Лікарі кажуть, здавати кров можна кожні 2 місяці.

Здавали кров сьогодні і в обласній лікарні. Валентина Іванівна 98 разів ставала донором. Розповідає: шлях почесного донора розпочала близько 25-ти років тому, коли до неї вперше звернулися за допомогою.

Здавши кров ще двічі, Валентина Іванівна отримає звання заслуженого донора України. У лікарні розповідають: охочих поділитися цінною рідиною з кожним роком стає все менше, скоротилась їхня кількість і через пандемію коронавірусу. Бо поки карантин не послабили, дістатись до лікарні донори не могли.

Банк крові у лікарні постійно необхідно поповнювати. Медики запрошують усіх небайдужих долучитися до донорства і врятувати власною краплиною крові не одне життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: