circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Небезпечні об’єкти на Запоріжжі обладнають системами сповіщення про загрози

01.06.2018, 13:53

text
Поділитися:

У Запорізькій області на об’єктах підвищеної небезпеки з метою своєчасного виявлення на них загрози виникнення надзвичайних ситуацій та здійснення оповіщення персоналу та населення, яке потрапляє в зону можливого ураження, створюються та функціонують автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення.

В оперативно-координаційному центрі ГУ ДСНС України у Запорізькій області встановлено пульт централізованого спостереження, програмне забезпечення якого передбачає: приймання та обробку інформації від пульта централізованого моніторингу про спрацьовування різноманітних систем безпеки та надання інформації про захищені об’єкти (їх місцезнаходження, адреси, номери аварійно-рятувальних частин, телефони оперативного персоналу).

На обліку в ГУ ДСНС України у Запорізькій області знаходиться 302 об’єкта підвищеної небезпеки, які підлягають обладнанню системами раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій.

Як показав аналіз, за станом на 01.05.2018 розроблено та узгоджено: 195 технічних завдань на проектування – 65% (29 із них на хімічно небезпечні об’єкти – 94%) та 181 робочий проект – 37,1% (28 на хімічно небезпечні об’єкти – 90%) обладнання об’єктів системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення.

Наразі змонтовано 47 систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення.

Разом з тим, на ряді об’єктів підвищеної небезпеки – ПАТ «ЗАЗ», ДО «Комбінат Зірка», ТОВ «БІЛЛ ОЙЛ», ТОВ «Стейт Ойл», ТОВ «Паралель-М ЛТД», ПП «Амік-Україна», ТОВ «ЗТМК», КП НВК «Іскра» – не приділяється увага обов’язковому виконанню цього завдання.

За словами фахівців, відсутність автоматизованих систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей різко підвищує ризик виникнення надзвичайних ситуацій з непередбаченими наслідками, не дозволяє вчасно вжити превентивних заходів на стадії розвитку аварійної ситуації, запобігти переходу на вищі рівні небезпеки, що може призвести за певних умов до катастрофічних наслідків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: