circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Невакцинованим дітям заборонили відвідувати дитячі садки та школи

20.09.2018, 21:04

text
Поділитися:

Невакцинованим дітям заборонили відвідувати дитячі садки та школи. Відповідний лист завізували у Міносвіти та Мінохорони здоров’я. Це загострило дискусію між прибічниками та противниками вакцинації. Дії підкріплюють статистикою. Україна -- третя у Європі за кількістю хворих на кір — торік зафіксовано понад 4,5 тисячі випадків цієї недуги.

Кір, краснуха, епідемічний паротит, кашлюк та дифтерія — спалахи цих хвороб в Україні періодично фіксуються впродовж останніх 5-ти років. Задля безпеки з початком занять у школах і дитсадках Міністерства вимагають дотримання закону.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Відповідальність для батьків, які відмовляються щепити дітей не передбачена. Перш ніж вакцинуватися — підписують інформовану згоду. Підставою для відмови від проведення щеплень можуть бути скарги на погане самопочуття, зазначають медики.

Щеплення, нагадують лікарі, загартовують імунітет -- виробляються антитіла, як при зіткненні із хворобою. Разом із тим в Україні останнім часом пожвавішав рух проти вакцин: рівень щеплень знизився до 40-50%, замість рекомендованих 95%.

Зараз у Запоріжжі є вакцина для профілактики дифтерії, правця та коклюшу, наявна у кількості 13 тисяч доз. Від кору та краснухи — більше 16-ти тисяч, туберкульозу — майже 7, від поліомієліту- 25-ть тисяч доз.

Існує думка, що щеплення роблять лише у дитячому віці. Насправді, імунітет проти деяких захворювань зберігається не протягом всього життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин, нагадують фахівці. Наприклад, імунітет від дифтерії та правця зберігається 10-ть років. Торік в Україні було зафіксовано 18 смертей дітей, що співпали у часі із проведенням вакцинації. У МОЗ наголошують: смерть “після” не значить смерть «внаслідок».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: