circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Незабаром у Запоріжжі розпочне роботу новий комплекс променевої терапії

08.04.2021, 08:20

text
Поділитися:

Під час робочої поїздки до Запорізької області Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов спільно із головою облдержадміністрації Олександром Старухом ознайомився з ходом робіт з облаштування нового корпусу блоку дистанційно-променевої терапії Запорізького регіонального протипухлинного центру.

Міністр оглянув новозбудований корпус блоку променевої дистанційної терапії: місця для прийому пацієнтів, а також безпосередньо операційні зали, в одній з яких вже інстальовано лінійний прискорювач, а в іншій – тривають роботи по обладнанню та планують в майбутньому встановити ще один прискорювач.

Директор диспансеру Михайло Єсаянц під час зустрічі зазначив, що обладнання у бункері, де встановлено лінійний прискорювач, уже введене в експлуатацію та готове до роботи. Наразі протипухлинний центр очікує лише дозвільні документи від Державної інспекції ядерного регулювання. Якщо з отриманням цих дозволів не виникне затримок, лінійний прискорювач запрацює вже у травні цього року.

Олександр Старух в свою чергу відзначив, що встановлене у центрі сучасне обладнання дозволить максимально ефективно лікувати найбільш поширені форми онкозахворювань як-то рак легень і рак молочної залози. Будівництво і встановлення обладнання для першого лінійного прискорювача було завершено у найкоротші терміни – за 14 місяців. Другий лінійний прискорювач планується придбати і ввести другою чергою, після початку повноцінного функціонування першого.

“Наразі в області не існує жодного лінійного прискорювача. Тому якомога швидше треба вводити його у експлуатацію. Я задоволений масштабами проведених тут робіт. Встановлене професійне обладнання дозволить вирішити проблему лікування онкологічних захворювань у Запорізькій області”, – поділився своїми враженнями від відвідування медичного закладу Олексій Чернишов.

Запорізький регіональний протипухлинний центр є базовим закладом для надання медичної допомоги пацієнтам з онкологічними захворюваннями та підозрою на них для мешканців Запорізької області. Потужність протипухлинного центру – 305 ліжок (з них 190 хірургічних, 60 радіологічних та 55 онкохіміотерапевтичних). В середньому за рік у Запорізькому регіональному протипухлинному центрі отримують медичну допомогу до 10 тисяч пацієнтів. Щорічно в Запорізькій області реєструється 5-6 тис. нових випадків онкопатології, з яких 3-3,5 тис. хворих потребують проведення променевої терапії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: