circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Нова зброя проти амброзії застосовується запорізькими комунальниками

05.09.2018, 10:30

text
Поділитися:

Диво-лікарська рослина чи небезпечний бур’ян. До України амброзія потрапила на початку 20 століття. Вона вважалась лікарською рослиною, яку вирощували на плантаціях у різних областях. З амброзії готували настоянки та віджимали сік. Нині вона вважається найбільш агресивним алергеном серед усіх карантинних рослин. З нею активно і нещадно борються.

В Україні амброзія з’явилася більше 100 років тому. Її стебла, насіння та пилок використовували для боротьби з паразитами травної системи, жаром і дизентерією. Для цього амброзію вирощували на плантаціях у Дніпропетровській області. Згодом бур’ян почали застосовувати навіть при лікуванні злоякісних пухлин і радикуліту.

“Друге пришестя” амброзії в Україну припало на 70-ті роки минулого століття. Насіння “долетіло” до Києва з Північного Кавказу, де вирувала пилова буря. Саме тоді почалася багаторічна війна проти небезпечної рослини, котра негативно впливає не лише на здоров’я, а й на сільське господарство.

У Запоріжжі для боротьби з карантинними рослинами вперше застосували новий метод — гідропосів. Раніше такі роботи виконували за допомогою граблів, валиків і лійок. Зараз використовують спецтехніку, за допомогою якої швидко та охайно розпилюється спецречовина. Ця суміш не дозволить прорости жодному алергену, стверджують зеленбудівці. До неї додали стимулятори росту, тому вже за тиждень по вулиці Запорізькій, що в Олександрівському районі, зростатиме чотири сорти “здорової” трави.

Птахи насінню не страшні, адже у складі розчину — гідрогель. Він утворює захисну плівку, яка береже зерна й від вітру. Наразі цю технологію застосували лише на вулиці Запорізькій. Незабаром у такий спосіб оброблятимуть усі газони міста. Запоріжці такими “антиалергенними” зеленими зонами задоволені. Адже всі знають: з одного куща амброзії може вийти до двохсот тисяч насінин.

За легендами, ефірним маслом амброзії натиралися боги. У Запоріжжі боротьба проти “божественної” рослини, котра викликає головний біль і нудоту, триватиме. Комунальники закликають містян не витоптувати нові газони.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: