circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Новий рік приніс українцям низку змін у соціальній сфері

13.01.2020, 19:31

text
Поділитися:

Зміна календаря на 2020 рік принесла українцям низку соціальних оновлень. З 1 січня маємо інші показники по мінімальній зарплатні, пенсії, прожитковому мінімуму та різноманітних грошових допомогах.

Плюс майже 5 сотень до прожиткового мінімуму. З 1 січня 20-го року він зріс до 2102 гривень. Минулоріч було 1564. Планується, що до кінця нинішнього року цифра має додати ще 87 гривень. Трохи більше ніж на півтисячі зросте мінімальна зарплатня. Вона становитиме 4423 гривні. Мінімальні ж виплати для пенсіонерів сягатимуть 1638 гривень. Наприкінці минулого року глава уряду Олексій Гончарук запевнив: грошей на підвищення вистачає.

Зазнав реформи і Закон про соціальні послуги. Окрім надання коштів людям, які не можуть себе забезпечувати, реалізують цілу низку заходів, спрямованих на допомогу особам, що перебувають у складних життєвих обставинах. З’явиться і грошова компенсація для жертв насилля. Також у 2020 році у повному обсязі запрацює гарантований пакет медичних послуг. Він передбачає лікування інфаркту, інсульту, діагностику онкології, неонатальну допомогу та пологи. За останні Національна служба здоров’я сплачуватиме пологовим будинкам по 8,5 тисяч гривень за кожну породіллю. Для породіллі послуга буде безоплатною. Причому, якщо це будуть і фізіологічні пологи, і кесарів розтин. До безоплатної послуга входять, зокрема, знеболення при пологах, моніторинг стану жінки та дитини та вакцинація немовляти.

У Службі попереджають — медзаклади, що вимагатимуть від жінки доплату за будь-яку послугу зі стандартного пакету, позбавлять контракту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: