circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Новий законопроект “Про працю” принесе українцям 5 ключових змін

20.01.2020, 19:26

text
Поділитися:

В уряді стверджують, що новий законопроект “Про працю” покликаний урегулювати норми стосунків між роботодавцем і працівниками. Нова редакція Трудового кодексу принесе в життя працюючих українців 5 ключових змін. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук окреслив їх у своєму Телеграм-каналі.

“Збереження та розширення соціальних прав працівників, збільшення кількості легальних робочих місць, рівні можливості для чоловіків і жінок у сфері праці, підвищення доходів працівників по всій Україні, гармонізація українського законодавства з європейським”.

Результатом реформи за 5 років глава уряду бачить створення мільйона робочих місць. Мають врахувати в документі і такі поняття як фріланс, дистанційна, домашня та тимчасова робота. Буде введено поняття так званих гнучких форм трудових договорів. А учні зі студентами отримають легальну можливість знайти роботу. Вагітним дозволять працювати дистанційно зі збереженням соціальних гарантій. Те ж саме стосується і пенсіонерів та людей з інвалідністю.

У новому Трудовому кодексі прописано заборону дискримінувати працівників через колір шкіри, політичні та релігійні переконання, стать, сексуальну орієнтацію та стан здоров’я. Каратимуть штрафами роботодавців і за прояви булінгу, мобінгу та харасменту. Зміни також торкнуться і трудових книжок, їх мають перевести у цифровий формат. Діяти оновлений Закон про працю почне за 6 місяців, після того, як його узгодять на всіх рівнях. Ще рік дається на перехідний період. Наразі документ направлений на розгляд до Верховної Ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: