circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Одеська майстриня презентувала запоріжцям збірку авторського одягу та портретів

05.06.2018, 16:29

text
Поділитися:

“Беззахисність перед красою”. Так називається авторська збірка з ілюстраціями українського народного одягу художниці-портретистки Катерини Білетіної. До Запоріжжя жінка приїхала з Одеси, аби створити нові шедеври. Зі своїми картинами художниця подорожує по всьому світу, але саме сакральна Хортиця стала для неї найбільшим натхненням.

Портретистка Катерина Білетіна зупинилася на острові Хортиця вперше. Саме вона і надихнула її створити 5 картин, які презентуватиме на виставках в різних містах України. Малювала пейзажі скель та Дніпра, Байди та портрети запоріжанок. Зізнається – образотворче мистецтво відкрила для себе у 16 років. Почала створювати автопортрети. Сідала напроти дзеркала та зображувала себе. Тепер вона малює й інших людей. Каже – це нелегкий процес, але завдяки натхненню все вдається.

Родина Катерини родом із Росії. Мама- з Уралу, тато — з Сибіру. Давно переїхали в Україну та залишились у Херсоні. Катерина подорожувала по всьому світу зі своїми картинами. Але зізнається,що окрім України жити ніде не хоче. Бо саме українська культура та етнос її найбільше надихають.

Українська культура стала поштовхом створити збірку авторських мистецьких реконструкцій народного одягу “Беззахисність перед красою”. Зізнається: не менше, ніж костюми, у цьому проекті її цікавлять портрети. Для того, аби написати та намалювати збірку, Катерина ретельно вивчала культуру кожного регіону України. Для цього їй знадобилось майже 3 роки.

Катерина Білетіна зізнається – щаслива, тому що художниця. Відчуває свою беззахисність перед красою та естетикою і починає малювати, немов зачарована. Перебуваючи на Хортиці, протягом двох тижнів Катерина намалювала 5 картин, які презентувала у галереї Запорізької Спілки художників України. Згодом портретами можна буде помилуватися в Одесі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: