circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Острів Хортиця став зіркою сучасного кінематографу

21.09.2018, 22:13

text
Поділитися:

Хортиця назавжди. Аналіз представленості запорізьких пейзажів у сучасному кінематографі свідчить про надзвичайну цікавість кіношників до сакрального острова. Цьому сприяють і місцеві пейзажі, і наявність історичних споруд, і взагалі атмосфера, завдяки якій на Хортицю з’їжджаються не лише туристи звідусіль, а й люди з Голлівуду.

Цього року Туреччина знімала документальний фільм про бойове мистецтво козаків. Не дивно, що до знімального процесу долучилося наше місто. Однією з локацій став комплекс “Запорозька Січ”. Протягом тижня сучасні козаки навчали турецьких акторів майстерно управлятися із шаблями, сокирами, списами та луками.

Історія Хортиці привабила і групу ВВС, яка присвятила колисці козацтва один випуск з циклу “Острови”. В ньому теж знімались сучасні запорізькі козаки. Допомагали запоріжці і литовцям – зі зйомками програми “Національна Експедиція”. Краєвиди Січі ввійшли до серії програм про культуру та природу України. Головна місія такої телеекспедиції — не лише демонстрація краси держави, а й пошук спільних моментів в історії та культурі двох країн.

Кадри з документальної стрічки “Січ”. Розповідь у фільмі веде запорізький “кіборг” В’ячеслав Зайцев із позивним «Хортиця». Етнічний росіянин й оборонець Донецького аеропорту досліджує так званий “імунітет до вірусу “русского мира”.

Доволі часто запорізькі пейзажі фігурують у короткометражних стрічках національних меншин області. Вкотре Хортиця перетворилася на знімальний майданчик завдяки історичному бойовику “Король Данило”. Стрічка розповідає про боротьбу національного героя держави та його брата Василька проти прикордонного замка таємного ордену. Головну роль у фільмі зіграв запорізький актор Сергій Ярмошенко. 18 років хлопець пропрацював у кінному театрі на Хортиці. На зйомки прийшов як дублер, але раптово концепція змінилася.

Зараз актори відпрацьовують ті самі екшн-сцени. Після прем’єри стрічки режисер Тарас Химич планує взятися до роботи над серіалом про Короля Данила.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: