circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Освітянам та медикам Більмацької і Розівської громад виплатять борги

21.03.2019, 13:07

text
Поділитися:

Президент України Петро Дорошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Документом від 28 лютого цього року № 2696-VIII уточнюються обсяги міжбюджетних трансфертів у розрізі місцевих бюджетів у зв’язку зі скасуванням виборів у територіальних громадах і додаткових виборів місцевих депутатів через введення воєнного стану у низці областей.

Реалізація Закону створює умови для підвищення фінансової спроможності місцевих бюджетів та забезпечить ефективне і цільове використання коштів державного бюджету в поточному році.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовується з 1 січня 2019 року.

Як зазначив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, це саме той законопроект, від якого залежала виплата зарплатні освітянам та медикам у Розівській і Більмацькій ОТГ.

– На початку року у зв’язку з не проведенням виборів, через введення в 10 областях України воєнного стану, два райони Запорізької області, які мали бути повністю охоплені громадами, не отримали освітню та медичну субвенції. У зв’язку з цим педагогічним та частково медичним працівникам не виплачено зарплатню. Закон, підписаний 20 березня, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовується з 1 січня 2019 року. Тобто, кошти за весь цей час будуть виплачені в повному обсязі. Хочу підкреслити, що проблема із затримкою виплат – не у виборах 31 березня. А в тому, що вибори не відбулися у новостворених громадах. І це сталося через введення воєнного стану. Для тих, хто забув, змушений нагадати: на Сході нашої держави практично п’ятий рік поспіль тривають воєнні дії. І коли на українські кораблі нападає ворог, насамперед доводиться дбати про те, щоб школи, вчителі та учні не опинилися під обстрілами. Тож щиро прошу вибачення у педагогів Розівки та Більмака, які стали жертвами обставин. Тих обставин, які залежать, на жаль, не від нас із вами, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: