circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Педагогам та медикам Більмацького та Розівського районів виплатять борги із зарплатні

01.03.2019, 11:38

text
Поділитися:

28 лютого Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Цим рішенням до районних бюджетів об’єднаних територіальних громад, у яких не відбулися вибори у зв’язку із запровадженням воєнного стану, спрямовується освітня та медична субвенції.

– Насамперед хочу подякувати Президенту України Петру Порошенку за практично миттєву реакцію на проблемні запити нашого регіону. Адже саме після того, як під час вчорашнього візиту Петра Олексійовича до Запорізької області я звернув увагу Президента на цю проблему, нарешті питання з виплатою заборгованості по заробітній платі працівникам освіти та охорони здоров’я в Більмацькому та Розівському районах зрушило з мертвої точки. Тим самим у подальшому забезпечена своєчасна виплата зарплатні працівникам соцсфери, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону підкреслив, що вирішення питання стало можливим за сприяння Президента України, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, а також завдяки наполегливій роботі обласної державної адміністрації разом з народними депутатами України Сергієм Валентировим та Олександром Пономарьовим з Кабінетом Міністрів України та керівництвом Верховної Ради України.

Костянтин Бриль нагадав, що у зв’язку з не проведенням виборів, через введення в 10 областях України воєнного стану два райони Запорізької області, які мали бути повністю охоплені громадами, не отримали освітню та медичну субвенції. Внаслідок цього педагогічним та частково медичним працівникам не виплачено зарплатню за січень.

– Загалом вибори не були проведені у восьми районах Запорізької області. Через це певні соціально важливі суб’єкти не стали юридичними особами. Хоча при прийнятті держбюджету-2019 усі вони були переведені на прямі міжбюджетні відносини. Тобто, кошти потрібні були зараз і на рахунках районів, поки громади не приймуть відповідні рішення. У найгіршому стані опинилися ті, хто об’єднався за принципом «один район – одна громада». Саме тому необхідно було терміново виділити освітню субвенцію для Більмацького району в розмірі 2 мільйони 254,8 тисячі гривень; для Розівського – 2 мільйони 754,8 тисячі гривень, а також медичну субвенцію для Розівського району – 533 тисячі гривень, – пояснив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: