circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Під Василівкою зареєстровано африканську чуму свиней

18.06.2018, 14:09

text
Поділитися:

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, у с. Приморське Василівського району на подвір’ї двох особистих підсобних господарств зареєстровано захворювання та загибель свиней.

У регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини (м. Дніпро) при дослідженні відібраних проб біоматеріалу виділено вірус та встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС при Василівській районній державній адміністрації проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. За його підсумками затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Спеціалістами Держпродспоживслужби проводяться заходи відповідно до чинної інструкції щодо ліквідації захворювання в осередку виникнення та недопущення розповсюдження збудника АЧС. Крім цього, проводиться епізоотичне розслідування щодо встановлення причини виникнення захворювання.

Довідково: дюди не хворіють на АЧС, але хвороба небезпечна високими економічними збитками. На сьогодні вакцини від АЧС і методів успішного лікування не існує. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней, але краще не допустити захворювання шляхом проведення постійних профілактичних заходів.

Основні заходи щодо запобігання занесення вірусу АЧС: утримання свиней у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами; обслуговування тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар; не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам; не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів; не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин; не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: