circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Після адміністративно-територіальної реформи у Запорізькій області залишиться 6 районів

01.10.2019, 12:47

text
Поділитися:

Керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко взяла участь у засіданні Ради голів об’єднаних територіальних громад. До заходу долучилися голови 24 об’єднаних територіальних громад області, представники управління з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою виконавчого апарату Запорізької обласної ради, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Зінаїда Бойко поінформувала про напрацьовані облдержадміністрацією варіанти моделей адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Запорізької області, які найближчим часом будуть презентовані на засіданні обласної робочої групи з підготовки пропозицій до проєкту законодавчого акта про удосконалення адміністративно-територіального устрою регіону.

Учасники засідання обговорили критерії формування адміністративно – територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, які визначені методичними рекомендаціями Міністерства розвитку громад та територій України та за якими сформовано варіанти моделей адміністративно-територіального устрою області. Наразі розроблено три варіанти моделі адміністративно-територіального устрою Запорізької області, два з яких передбачають створення п’яти районів, один — шести районів області.

− Президент та Уряд висловлюють чітку позицію щодо завершення добровільного об’єднання громад та подальшого переходу до об’єднання в адміністративному порядку. Облдержадміністрацією розроблено зміни до перспективного плану формування територій громад Запорізької області, необхідність яких обумовлена тим, що у 2019 році громади області, користуючись своїм правом на добровільне об’єднання, об’єднувались не за діючим перспективним планом. Сподіваємося, що запропоновані зміни будуть підтримані депутатами обласної ради, адже цього року перспективний план є більш актуальним, ніж у попередні роки, оскільки саме він має стати макетом об’єднання громад в адміністративному порядку, − зазначила Зінаїда Бойко.

Голови об’єднаних територіальних громад, у свою чергу, одностайно висловились на підтримку варіанту моделі адміністративно-територіального устрою Запорізької області, який передбачає створення шести районів. Крім цього, вони наголосили на необхідності формування базового рівня адміністративно-територіального устрою області на основі вже існуючих та проєктних громад відповідно до затвердженого Урядом перспективного плану формування територій громад Запорізької області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: