circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Поблизу «Скіфського стану» на Хортиці ліквідували каналізаційний відстійник

12.11.2021, 08:26

text
Поділитися:

Триває оновлення острова «Хортиця» за проєтом «Велика реконструкція» в рамках програми Президента «Велике будівництво». Острів змінюється у багатьох напрямках – це не лише реконструкція туристичних об’єктів та створення нових «магнітів», а й облаштування зручної, сучасної, безбар’єрної інфраструктури.

Одним з таким інфраструктурних питань, які заважали розвитку національного заповідника багато років, були каналізаційні відстійники у найвищій точці острова – біля «Скіфського стану». Проблему мали вирішити ще 13 років тому.

-Очисні споруди впливали на екологічний стан острова, і аж ніяк не сприяли туристичній привабливості Хортиці. Цього року, завдяки системній роботі області і міста, нарешті вирішено питання, яке було поставлено ще у 2008 році – Указом Президента було дано доручення прибрати з острова Хортиця нечистоти. 2013 року це було внесено до регіональної програму розвитку. Втім, лише цього року всі об’єдналися і вирішили цю проблему, і тепер Хортиця чиста, – розповів голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух.

На вирішення цього екологічного питання з обласного бюджету виділили 8 мільйонів гривень. Було прокладено трубу з відстійників до міської каналізації Запоріжжя, куди і відкачали нечистоти. Надалі стічні води з острова Хортиця потраплятимуть у центральну каналізацію і не будуть збиратися у відстійниках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: