circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Політологи висловили свою думку стосовно змін у Виборчому кодексі України

23.07.2020, 19:56

text
Поділитися:

Понад 4 тисячі правок внесли до Виборчого кодексу народні депутати. Частина – суттєво змінює перебіг цьогорічних місцевих виборів. Голосування за новими правилами здійснюватиметься за двома системами: партійна пропорційна та відкриті виборчі списки для міст із населенням від 90 тисяч. Мажоритарна — залишається для населених пунктів, де проживає менш як 10 тисяч виборців. Утім, така перспектива лише заплутає звичайних громадян, впевнені політологи. Адже, таким чином проголосувати можуть за політика, який жодного відношення не має до громади, яку збирається представляти, а до списку потрапив просто по партійній лінії. За словами кандидатки політичних наук Лілії Жужи, введення партійно-пропорційної системи призведе до більшої заплутаності пересічного громадянина. Адже з’явиться більша кількість партій,  більш розвиненим стане політичний популізм, потрібно буде більш глибоко вивчати програми.

За прогнозами політологів, на майбутніх виборах люди надаватимуть перевагу перш за все місцевим партіям – тим, хто вже показав свою реальну роботу та має авторитет серед населення. До місцевих політсил входять люди, які живуть у місті, добре знають усі його проблеми, а головне – шляхи їх вирішення. Як приклад — партія чинного міського голови Запоріжжя Володимира Буряка “Єднання”.

Протягом останніх кількох років Запоріжжя значно змінило свій вигляд – це наочно підтверджують реконструйовані парки та сквери, оновлені амбулаторії та дитсадки, сучасний комунальний транспорт і відремонтовані дороги. Та й опитування серед запоріжців доводять — місто невпинно розвивається. А плани чинної міської влади – сприяти цьому й надалі.

Є у запроваджених змінах і свої плюси, зазначають політологи. З одного боку партійна система може заплутати виборців, з іншого — надасть можливість громадянам більш виважено робити свій вибір. Кандидатів обиратимуть ретельніше, звертаючи в першу чергу увагу на досвід їхньої роботи саме на місцях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: