circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Послугами нового термінала Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» скористалися перші пасажири

19.10.2020, 11:04

text
Поділитися:

19 жовтня розпочав працювати новий пасажирський термінал Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Першими послугами терміналу змогли скористатися 123 пасажири рейсу «Запоріжжя-Київ» авіакомпанії «SkyUp». Про початок роботи нового терміналу повідомив на своїй публічній сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» міський голова Володимир Буряк.

123 перших пасажири сьогодні обслужив новий пасажирський термінал Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Першим став рейс авіакомпанії «SkyUp» «Запоріжжя-Київ». Вже ввечері термінал прийматиме пасажирів, які прилетять з Києва. Про це сьогодні написав на своїй публічній сторінці у соціальній у соціальній мережі «Фейсбук» міський голова Володимир Буряк.

Нагадаємо, будівництво нового пасажирського терміналу – частина міської програми розвитку Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Її було розроблено за ініціативи міського голови Володимира Буряка. Впровадження програми розпочалося у 2016 році. Її метою було не лише зберегти у Запоріжжі міжнародний аеропорт, який знаходився під загрозою закриття, але і сприяти його розвитку, збільшенню прибутків та кількості пасажирів, відкриттю нових рейсів. Запоріжці та мешканці сусідніх областей мали отримати можливість літати до інших країн дешево та у комфортних умовах. Зараз з повним правом можна сказати, що результату було досягнуто.

Будівельні роботи у новому терміналі Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» стартували у грудні 2017 року та були завершені у грудні 2019 року. Після цього розпочався період введення в експлуатацію, налагодження обладнання, інші підготовчі роботи. Процес будівництва та введення терміналу в експлуатацію постійно контролював міський голова Володимир Буряк.

За кілька років, окрім нового сучасного термінала, місто отримало нову дорогу до аеропорту, відремонтовано злітно-посадкову смугу, продовжується оновлення обладнання аеропорту. Відкрито автобусний маршрут з великими автобусами з аеропорту до центру міста.

16 жовтня місто отримало державний сертифікат, який дозволив розпочати роботи терміналу. Він розпочав свою роботу вже 19 жовтня. Перші пасажири позитивно оцінили новий термінал запорізького аеропорту.

Одним з таких пасажирів був керівник компанії «Украерорух» Андрій Ярмак, який привітав запоріжців з такою непересічною подією, як відкриття нового пасажирського терміналу аеропорту.

– Вітаю всіх запоріжців з відкриттям сучасного, комфортного терміналу. Термінал також сподобався у плані зовнішнього вигляду, дизайну. Важливо, що він буде першою відправною точкою для туристів та інших гостей міста. Впевнений, що це матиме важливе значення для розвитку регіону, – сказав Андрій Ярмак.

Свою оцінку терміналу дав Ілля Луценко, учасник відомої програми «Check in», яка виходить на одному з українських телеканалів.

– Дуже хвилююче бути пасажиром першого рейсу, який відправляється з нового терміналу запорізького аеропорту. Мені він дуже подобається. Об’їздив всю Україну, багато інших країн. Це дійсно один з найбільш приємних, топових аеропортів в Україні, – наголосив він.

Відомий туристичний блогер Вероніка Синиця також високо оцінила новий термінал.

– Дійсно стильний, красивий, європейський термінал. Вітаю всіх запоріжців. Щаслива за ваше місто, що у вас є такий сучасний термінал, – зазначила Вероніка Синиця.

Не зміг приховати позитивних емоцій і керівник Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» Олексій Дубревський. Відзначив, що початок роботи нового терміналу став кращим подарунком колективу до 77-річчя підприємства.

-Будівництво та початок роботи нового терміналу були б неможливими без активної позиції запорізької громади, підтримки з боку міського голови Володимира Буряка. Працівники чекали початку роботи нового терміналу і вже оцінили його переваги. Також у результаті відкриття терміналу нам вдалося створити в аеропорту додаткові робочі місця, що у сучасних умовах дуже важливо, – заявив Олексій Дубревський.

Нагадаємо, площа нового терміналу понад 12 тисяч квадратних метрів, пропускна здатність – 400 пасажирів на годину. Також на цьому тижні розпочнеться обслуговування міжнародних рейсів.

Аеропорт працюватиме з дотриманням карантинних вимог. В умовах карантинних обмежень потрібний час на запуск низки сервісів (упаковка багажу, кафе, медичний пункт, сервіси для обслуговування пасажирів з інвалідністю, оренда автомобілів, пункт ПЛР тестування, офіси авіакомпаній, каси продажу авіаквитків, бізнес зал, зал для конференцій, ТІЦ, кімнати для куріння, магазини безмитної торгівлі, кімната для матері і дитини). Їх вводитимуть в експлуатацію поступово.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: