circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Правоохоронці закликають запоріжців дбати про пожежну безпеку під час пікніків у лісах

28.04.2021, 10:13

text
Поділитися:

Правоохоронці наголошують, що за спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

З настанням тепла ситуація з пожежами в природних екосистемах на території Запорізького району потребує особливої уваги. В даний час розпочався пожежонебезпечний період, коли достатньо лише необачно кинутого недопалка у суху траву, як миттєво пожежа набуває загрозливих масштабів. Головна причина пожеж – це недотримання людьми правил пожежної безпеки під час відвідування екосистем. Як результат – масштабні пожежі на відкритій території, непоправна шкода екології та чималі матеріальні збитки.

За статистикою ГУ ДСНС України у Запорізькій області, з початку цього року виникло 317 пожеж в екосистемах, в результаті чого вогнем було знищено – майже 105 га території навколишнього природного середовища.

Тому, керівництвом Головного управління Національної поліції області прийнято рішення про проведення спільних профілактичних заходів з підрозділами ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в Запорізькій області, Державного агентства лісових ресурсів України, Державноїекологічної інспекції у Запорізькій області відносно перевірок дотримання вимог пожежної безпеки в лісових масивах, на торфищах, у сільгоспугіддях, на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду, а також недопущення спалювання сухої трави, очерету, залишків рослинності та сміття. Під час спільних заходів з виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад та територіальних об’єднаних громад на зазначених об’єктах перевірятимуться наявність вогнегасників, пожежного інвентаря, шанцевого інструменту та приладдя, стан джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, резервного енергоживлення тощо.

Вказана профілактична робота буде проводитися на постійній основі від початку пожежонебезпечного періоду і триватиме до його завершення.

Працівники поліції закликають громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях. Пам’ятайте, що масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей.

Нагадуємо, що спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонено законодавством України. За скоєння зазначеного діяння передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Так, за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (стаття 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) на особу може бути накладено стягнення у вигляді штрафу від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проте, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом санкцією статті 245 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді штрафу від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Напередодні травневих свят правоохоронці звертаються до громадян з проханням бути пильними та обережними під час відпочинку на природі, дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах: не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку; не розводити багаття ближче, ніж у 4–6 метрах від дерев, смолистих пнів або коренів, а також на ділянках із сухим очеретом, мохом або травою; розпалюйте багаття на спеціально облаштованих ділянках; · не залишайте без нагляду багаття; залишаючи місце відпочинку, необхідно загасити вогнище та переконатись в цьому.

Якщо вже так сталося, що невинне багаття переходить у неконтрольоване розповсюдження вогню та у велику пожежу, одразу телефонуйте до Служби порятунку «101».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: