circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Приазовський район активно розвиває туристичні маршрути

28.09.2018, 10:30

text
Поділитися:

До Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації організував інформаційний тур для представників туристичного бізнесу та ЗМІ до Приазовського району. Під час екскурсій учасникам туру розповіли про найцікавіші об’єкти, розташовані в Приазовському районі, неповторні природні умови та багате історичне минуле краю.

У Приазовському районному краєзнавчому музеї та місцевому туристично-інформаційному центрі учасники туру познайомилися з історією краю, де проживають представники різних народів. Начальник відділу культури, туризму та архівної роботи Приазовської райдержадміністрації Ольга Кірпік та директор Приазовського районного краєзнавчого музею Ірина Політун розповіли про історію району, народи, які його населяють, про те, як музей збирає відомості про героїв сьогодення – воїнів, які захищають Україну.

Із побутом та традиціями албанців учасники інфотуру познайомилися у Дівнинській загальноосвітній школі. Тут юні учасники колективу «Ліштівічкі» продемонстрували, як раніше відбувалися сільські албанські вечорниці. У навколишніх селах збереглося чимало унікальних пам’яток албанської культури, зокрема величний храм Святої Трійці, який саме зараз відновлює свою діяльність.

Албанська історія Приазов’я тісно переплетена з історіями болгарських, гагаузьких, інших поселенців та українських козаків. Тут чимало пам’яток, пов’язаних із заселенням краю, зокрема пам’ятник болгарському першопоселенцю Христо Ботєву у селі, що носить його ім’я.

Справжньою перлиною села Строганівка сьогодні став храм Покрови Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату з прилеглим до церкви парком. Тут чимало пам’яток, пов’язаних з історією – заселенням краю, Голодомором, Другою світовою війною та сучасною війною з Росією.

Новою туристичною відміткою у Приазовському районі стала Ботієвська вітрова електростанція. Незабутні враження справляють величні сніжно-білі «вітряки» серед безкрайнього степу. 150-метрові білі велетні стали справжньою окрасою пейзажу та фоном для оригінальних фотосесій. Кожної п’ятниці тут гостинно зустрічають усіх охочих, екскурсії безкоштовні, треба тільки попередньо зареєструватися на сайті підприємства http://botievskaya.dtek.com/

Останнім пунктом подорожі для учасників інфотуру стало ласкаве Азовське море у Приморському Посаді, де влітку чимало баз відпочинку гостинно відкриті для відпочивальників.

Представники Департаменту впевнені, що туристам навіть з далеких країн, гостям з усієї України є на що подивитись у Приазовському районі. Вони надовго збережуть яскраві враження та теплі почуття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: