circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Про видатного митця, якого знає увесь світ розповіли запоріжцям

25.10.2018, 22:00

text
Поділитися:

Його ім’я можна знайти на сторінках “Енциклопедії сучасної України”. Про нього знають у США, Франції та Німеччині. В Україні його полотна та скульптури можна побачити майже у кожному регіоні. Запорізький художник-монументаліст і скульптор Олександр Жолудь у свої 63 роки продовжує дивувати публіку фантастичними витворами.

Чуєте? Це суцільна тиша. Вона допомагає запорізькому митцю Олександру Жолудю працювати. Зараз художник пише полотно “Козацька пісня”. Тому годинник у майстерні зупинений. Бо поняття часу тут просто не існує. Коли Олександру було 13 мати подарувала йому олійні фарби. Підліток успішно навчався у місцевій художній студії, де викладачі помітили його нестандартне почуття кольорів.

Вже в інституті художник-початківець вражав натюрмортами та пейзажами, виконаними в експериментальній манері. Свого часу Олександр неймовірно здивував публіку помаранчевими штанцями, які вдягнув на одну зі своїх перших виставок.

Вивчивши живопис у Дніпрі, митець рушив до Львова – опановувати художню кераміку. Відтоді більшу частину життя чоловік присвятив саме монументальному мистецтву.

Невдовзі роботи запоріжця побачили за кордоном. Паралельно творчість Олександра Жолудя ширилася Україною. Фахівці зазначають, що роботи художника-монументаліста є прикладом фактури та ритміки, показують усі кубічні розкладання об’єктів, і навіть — імпресіоністичне дроблення кольорів. Сам Олександр каже: художник навчається протягом всього життя.

Сьогодні Олександр має багато творчих планів щодо живопису та скульптури. Це — персональні експозиції та масштабна виставка творчості вихованців і випускників місцевої дитячої художньої школи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: